"Нас свої ж хотіли "задвохсотити", довелось відстрілюватись": Російський окупант розповів, як здавався у полон

Російський військовополонений, уродженець Таджикистану Джураєв Буньод Мерходєєвич мав можливість пересвідчитись, хто насправді нацисти – українці чи росіяни. Потрапивши в полон, він ледь не став "двохсотим" через обстріл "своїх". Про це він розповів на камеру. Відео допиту росіянина OBOZ.UA отримав із власних джерел, передають Патріоти України.

Джураєв розповів, як потрапив на війну в Україну та в полон. За його словами, він підписав контракт із російським міноборони 18 серпня, до чого його практично змусили. 20-річний таджик потрапив на строкову службу 24 травня. Але оскільки, за його словами, в нього були якісь порушення, йому запропонували підписати контракт, щоб уникнути покарання.

Через 4 тижні після підписання контракту Джураєва відправили в Україну. Спочатку він близько двох тижнів був у російській частині біля Маріуполя, після чого його відвезли на передову.

Разом з іще п'ятьма такими ж "мобіками" його відправили на позицію, яку штурмували ЗСУ. Тоді ж, за його словами, він вперше й побачив українців.

"Нас було шість осіб, ми здались у полон. Українські солдати з нами добре поводились", – розповів таджик. Але окупанти побачили, що українські військові взяли полонених, і хотіли їх вбити. Відкрили вогонь по своїх же.

"По дорозі нас побачили "наші" й хотіли нас задвохсотити. Одного вбили, двох затрьохсотили", – розповів полонений. Джураєв також отримав поранення від "своїх". Однак воїни ЗСУ не залишили їх на полі бою. "Українські солдати нам допомогли, перебинтували", – розповів він.

В Україні поліцейські придумали, як штрафувати водіїв, які нічого не порушили, але суд поставив крапку у справі

неділя, 3 березень 2024, 6:30

Восьмий апеляційний суд у Львові скасував штраф, виписаний поліцейськими водієві, викривши "схему", завдяки якій правоохоронці підставляли автовласників, передають Патріоти України. Як пише «Твоя машина», у суді розглядалася справа водія, якого восени ...

"Ми можемо обирати": Чи буде в Україні мобілізація в'язнів і який ризик, що до армії потраплять вбивці та ґвалтівники

неділя, 3 березень 2024, 6:22

Мобілізація засуджених обов’язково передбачатиме запит військових: якщо вони не виявлять бажання поповнювати підрозділ такою особою, до суду не подаватимуть відповідне клопотання. Про це в коментарі LIGA.net повідомила заступниця міністра юстиції Олена...