NASA Vascular Tissue Challenge: Американські вчені надрукували на 3D-принтері життєздатні зразки людської печінки

Зразки змогли «жити» і нормально функціонувати в лабораторних умовах протягом 30 днів.

Вчені надрукували життєздатну модель легень та клітини печінкиАмериканські вчені створили модель легень, що пропускають через себе кисень, та клітини печінки, які прижилися в організмах піддослідних мишей. Для цього вони застосували новий спосіб 3D-біодруку, передають Патріоти України.

Дві команди вчених з Інституту регенеративної медицини університету Wake Forest здобули перемогу в конкурсі NASA Vascular Tissue Challenge - вони надрукували на 3D-принтері зразки тканин печінки людини. За перше і друге місця вчені отримали від NASA призи розміром 300 тисяч і 100 тисяч доларів відповідно. Про це йдеться на сайті NASA.

Team Winston, the first-place winner of NASA's Vascular Tissue Challenge, used a chamber to hold the printed tissue and test a process called perfusion. Команда Вінстон, переможець першого місця у конкурсі NASA Vascular Tissue Challenge, використовував камеру для утримання друкованої тканини та тестування процесу, званого перфузією. Подяки: Інститут регенеративної медицини Вейк Форест

Основні труднощі в 3D-друку людських тканин полягає у відтворенні складної мережі кровоносних і інших посудин, які постачають клітини киснем і поживними речовинами, а також видаляють з тканин продукти метаболізму. Для вирішення цієї проблеми вчені використовували гелеві каркаси зі складною мережею каналів, на які «посадили» клітини печінки.

Надруковані зразки печінки мають рекордний розмір в один сантиметр кожен - до цього вчені створювали лише фрагменти в кілька міліметрів. Зразки змогли «жити» і нормально функціонувати в лабораторних умовах протягом 30 днів. Тепер NASA збирається відправити їх на МКС, щоб перевірити стійкість до радіації і іншим космічним умов.

Team Winston, the first-place winner of NASA's Vascular Tissue Challenge, took this image during a perfusion test of its lab-grown human tissue. Fluid passed through the tissue without leaking. Команда Уінстон, переможець першого місця у конкурсі NASA Vascular Tissue Challenge, зробила це зображення під час перфузійного тесту на людській тканині, вирощеної в лабораторії. Рідина проходила через тканини, не витікаючи.  Інститут регенеративної медицини Вейк Форест

Призовий конкурс має на меті пришвидшити інновації тканинної інженерії, щоб принести користь людям на Землі сьогодні та дослідникам космосу в майбутньому.

У космосі моделі можуть бути використані для вивчення впливу радіаційного впливу на організм людини, документування функції органів в умовах мікрогравітації та розробки стратегій мінімізації шкоди здоровим клітинам під час життя або роботи в космосі. Мікрогравітація також може сприяти створенню ще більших і складніших інженерних тканин, які виглядають і функціонують більше як тіла в людському тілі, порівняно з тканинами, побудованими на Землі.

Національна лабораторія МКС США, якою керує Центр удосконалення науки в космосі, співпрацюватиме з командою Вінстон для адаптації виграшної на Землі стратегії космосу. Якщо дослідження потрапить на станцію, поєднання поліпшених судин і мікрогравітації може дати наступний набір досягнень у галузі тканинної інженерії на Землі та біовиробництва в космосі.

"Хаос і сміття всюди": Туристи назвали країни, куди вони нізащо не повернуться

середа, 2 квітень 2025, 11:44

Дорогі елітні курорти часто не виправдовують очікувань і залишають по собі не дуже приємні спогади. Про це пишуть користувачі популярного форуму Reddit, передають Патріоти України. Так, учасник форуму написав, що його розчарувала Аруба – невеликий остр...

Нині це може здивувати! Чому в СРСР всі здавали склотару

середа, 2 квітень 2025, 11:26

У Радянському Союзі здача склотари була однією з найбільш поширених практик серед населення, яку використовували як джерело додаткового доходу. Цей процес був надзвичайно популярним і був пов’язаний не тільки з економією ресурсів, але й із певними виго...