Американські вчені створили модель легень, що пропускають через себе кисень, та клітини печінки, які прижилися в організмах піддослідних мишей. Для цього вони застосували новий спосіб 3D-біодруку, передають Патріоти України.
Дві команди вчених з Інституту регенеративної медицини університету Wake Forest здобули перемогу в конкурсі NASA Vascular Tissue Challenge - вони надрукували на 3D-принтері зразки тканин печінки людини. За перше і друге місця вчені отримали від NASA призи розміром 300 тисяч і 100 тисяч доларів відповідно. Про це йдеться на сайті NASA.
Основні труднощі в 3D-друку людських тканин полягає у відтворенні складної мережі кровоносних і інших посудин, які постачають клітини киснем і поживними речовинами, а також видаляють з тканин продукти метаболізму. Для вирішення цієї проблеми вчені використовували гелеві каркаси зі складною мережею каналів, на які «посадили» клітини печінки.
Надруковані зразки печінки мають рекордний розмір в один сантиметр кожен - до цього вчені створювали лише фрагменти в кілька міліметрів. Зразки змогли «жити» і нормально функціонувати в лабораторних умовах протягом 30 днів. Тепер NASA збирається відправити їх на МКС, щоб перевірити стійкість до радіації і іншим космічним умов.
Призовий конкурс має на меті пришвидшити інновації тканинної інженерії, щоб принести користь людям на Землі сьогодні та дослідникам космосу в майбутньому.
У космосі моделі можуть бути використані для вивчення впливу радіаційного впливу на організм людини, документування функції органів в умовах мікрогравітації та розробки стратегій мінімізації шкоди здоровим клітинам під час життя або роботи в космосі. Мікрогравітація також може сприяти створенню ще більших і складніших інженерних тканин, які виглядають і функціонують більше як тіла в людському тілі, порівняно з тканинами, побудованими на Землі.
Національна лабораторія МКС США, якою керує Центр удосконалення науки в космосі, співпрацюватиме з командою Вінстон для адаптації виграшної на Землі стратегії космосу. Якщо дослідження потрапить на станцію, поєднання поліпшених судин і мікрогравітації може дати наступний набір досягнень у галузі тканинної інженерії на Землі та біовиробництва в космосі.
Ветеринари в турецькому місті Стамбулі врятували цуценя, яке в зубах принесла до їхньої клініки бездомна собака. Про це пише видання Anadolu, передають Патріоти України. У районі Бейлікдюзю очевидці були зворушені моментом, який потрапив на камеру віде...
Українські пенсіонери можуть отримувати додаткові виплати, що перевищують 2,3 тис. грн. Втім, вони призначені лише для окремих категорій громадян. Про це повідомила начальниця Управління пенсійного забезпечення в Черкаській області Тетяна Коваль, перед...