Американські вчені створили модель легень, що пропускають через себе кисень, та клітини печінки, які прижилися в організмах піддослідних мишей. Для цього вони застосували новий спосіб 3D-біодруку, передають Патріоти України.
Дві команди вчених з Інституту регенеративної медицини університету Wake Forest здобули перемогу в конкурсі NASA Vascular Tissue Challenge - вони надрукували на 3D-принтері зразки тканин печінки людини. За перше і друге місця вчені отримали від NASA призи розміром 300 тисяч і 100 тисяч доларів відповідно. Про це йдеться на сайті NASA.
Основні труднощі в 3D-друку людських тканин полягає у відтворенні складної мережі кровоносних і інших посудин, які постачають клітини киснем і поживними речовинами, а також видаляють з тканин продукти метаболізму. Для вирішення цієї проблеми вчені використовували гелеві каркаси зі складною мережею каналів, на які «посадили» клітини печінки.
Надруковані зразки печінки мають рекордний розмір в один сантиметр кожен - до цього вчені створювали лише фрагменти в кілька міліметрів. Зразки змогли «жити» і нормально функціонувати в лабораторних умовах протягом 30 днів. Тепер NASA збирається відправити їх на МКС, щоб перевірити стійкість до радіації і іншим космічним умов.
Призовий конкурс має на меті пришвидшити інновації тканинної інженерії, щоб принести користь людям на Землі сьогодні та дослідникам космосу в майбутньому.
У космосі моделі можуть бути використані для вивчення впливу радіаційного впливу на організм людини, документування функції органів в умовах мікрогравітації та розробки стратегій мінімізації шкоди здоровим клітинам під час життя або роботи в космосі. Мікрогравітація також може сприяти створенню ще більших і складніших інженерних тканин, які виглядають і функціонують більше як тіла в людському тілі, порівняно з тканинами, побудованими на Землі.
Національна лабораторія МКС США, якою керує Центр удосконалення науки в космосі, співпрацюватиме з командою Вінстон для адаптації виграшної на Землі стратегії космосу. Якщо дослідження потрапить на станцію, поєднання поліпшених судин і мікрогравітації може дати наступний набір досягнень у галузі тканинної інженерії на Землі та біовиробництва в космосі.
У суботу, 22 лютого 2025 року, озброєний ножем 37-річний чоловік влаштував теракт в місті Мюлуз, що на північному сході Франції, і фактично поруч з кордоном Німеччини та Швейцарії, зазначають Патріоти України. Як наслідок, одна людина загинула, а інша ...
Учасник відомого американського рок-гурту KISS Карл Кокран загинув у ДТП, спричиненому його 90-річною матір'ю. Про це повідомили на сторінці KISS у соцмережі X (Twitter), передають Патріоти України. «Наш дорогий друг Карл Кокран загинув у автокатастроф...