Населення розбігається у паніці: Китайська космічна ракета упала поруч із житловим районом (відео)

ракета Чанчжен-2С

На землю впала частина ракети-носія, яка вивела на орбіту китайсько-французький космічний апарат.

Одна з частин китайської ракети-носія Чанчжен-2С, яка відправила на орбіту китайсько-французький космічний апарат SVOM, впала і вибухнула недалеко від житлового району в Китаї. Цей інцидент стався незабаром після запуску ракети з космодрому Січан. Повідомляється, що апарат, незважаючи на цю катастрофу, успішно досяг місця призначення, пише Mint.

Ракета-носій Чанчжен-2С успішно стартувала з китайського космодрому Січан у провінції Сичуань у суботу, 22 червня. Її мета полягала у виведенні на навколоземну орбіту створеного вченими Китаю і Франції космічного апарату SVOM.

Незабаром після запуску в космос, прискорювач ракети-носія впав назад і вибухнув

Усе це сталося поруч із населеним пунктом, як показують відеоролики, що поширилися в Інтернеті. На кадрах видно, що люди, які помітили падіння частини ракети, біжать у паніці, щоб врятуватися.

Відомо, що як паливо в китайській ракеті використовують дуже небезпечні для здоров'я людини речовини. Деякі користувачі соцмереж висловили занепокоєння з приводу можливого негативного впливу токсичних речовин на місцевих жителів.

Незважаючи на інцидент, у Національному космічному управлінні Китаю заявили, що місія пройшла успішно. Тобто 930-кілограмовий апарат SVOM успішно було виведено на задану орбіту.

Відомо, що цей апарат оснащений чотирма науковими приладами для вивчення одних із найпотужніших викидів енергії у Всесвіті — гамма-сплесків. Вважається, що вони виникають під час вибуху наднових або зіткнення нейтронних зірок. При цьому всього за кілька секунд гамма-сплеск виділяє більше енергії, ніж Сонце за 10 млрд років.

Два прилади SVOM були створені вченими з Франції, а два — вченими з Китаю. Космічний апарат є першою спільною розробкою двох країн.

Дякувати ухилянтам: ДПСУ заборонила походи на гору Піп Іван, до озера Бребенескул і ще 20 маршрутів (мапа)

субота, 13 липень 2024, 0:12

У низці районів Івано-Франківської області заборонено рух транспорту під час комендантської години, за винятком тих, хто виїжджає за кордон, і водіїв вантажівок. Заборонено скупчення більш як двох транспортних засобів і зупинка довше 20 хвилин на узбіч...

Обмежень буде менше: "Укренерго" повідомило, як відключатиме споживачів протягом 13 липня

п’ятниця, 12 липень 2024, 23:35

13 липня заходи обмеження споживання електроенергії діятимуть протягом всієї доби по всій території України, передають Патріоти України. "З 06:00 до 19:00 обленерго застосовуватимуть дві черги відключень одночасно. У решту годин буде задіяно три черги"...