Наші вдома! Україна здійснила новий обмін важкохворих та поранених полонених (фото)


Україна 15 січня здійснила новий обмін полоненими. З російського полону повернулися 25 українців — це військові і цивільні. Про це повідомив президент Володимир Зеленський, передають Патріоти України.

"Це наші військові і цивільні. Серед них захисники Маріуполя й "Азовсталі", а також нашої Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини. Хлопці мають важкі поранення та хвороби. Кожен із них отримає всю необхідну медичну допомогу", — наголосив глава держави.

З його слів, сьогоднішній обмін відбувся за сприяння Об’єднаних Арабських Еміратів. Тим часом у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими уточнили, що Україна домоглася окремого формату для повернення важкохворих та поранених полонених. Зокрема, вони мають втрати зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб — туберкульоз, онкологія, гангрена, що промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям.

Зазначається, що додому повертаються та отримають належне лікування та реабілітацію представники Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил, ДПСУ. Усі репатрійовані військовослужбовці – солдати, матроси та сержанти. Серед звільнених є також цивільний, якого було взято в полон у Київській області.

"Також ми змогли забрати поранених українських військовослужбовців з Курщини. Наймолодшому звільненому – 24 роки. Найстаршому – 60. Ці люди багато пережили без належної медичної допомоги та з негуманним ставленням у ворожій неволі", — повідомили в Координаційному штабі.

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...