Україна 15 січня здійснила новий обмін полоненими. З російського полону повернулися 25 українців — це військові і цивільні. Про це повідомив президент Володимир Зеленський, передають Патріоти України.
"Це наші військові і цивільні. Серед них захисники Маріуполя й "Азовсталі", а також нашої Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини. Хлопці мають важкі поранення та хвороби. Кожен із них отримає всю необхідну медичну допомогу", — наголосив глава держави.
З його слів, сьогоднішній обмін відбувся за сприяння Об’єднаних Арабських Еміратів. Тим часом у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими уточнили, що Україна домоглася окремого формату для повернення важкохворих та поранених полонених. Зокрема, вони мають втрати зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб — туберкульоз, онкологія, гангрена, що промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям.
Зазначається, що додому повертаються та отримають належне лікування та реабілітацію представники Нацгвардії, ЗСУ, Військово-морських сил, ДПСУ. Усі репатрійовані військовослужбовці – солдати, матроси та сержанти. Серед звільнених є також цивільний, якого було взято в полон у Київській області.
"Також ми змогли забрати поранених українських військовослужбовців з Курщини. Наймолодшому звільненому – 24 роки. Найстаршому – 60. Ці люди багато пережили без належної медичної допомоги та з негуманним ставленням у ворожій неволі", — повідомили в Координаційному штабі.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...