"Нехай Великоросія буде Великоросією, Україна - Україною. Ми є військо непереможне", - відповів якось гетьман московському послу.
У вересні 1658 року він уклав з Річчю Посполитою Гадяцьку угоду про утворення у Речі Посполитій третьої складової частини федерації у вигляді Великого Князівства Руського. Польський сейм такого рішення не підтримав, через що Виговський спалив свою булаву. Він переїхав на Поділля, став сенатором Речі Посполитої та Київським воєводою.
Польський король Ян II Казимир у 1664 році розпочав похід для підкорення Лівобережної України. Наміри зазнали невдачі і спричинили повстання, яке поширилось на Правобережжя, де ватажків повстанців таємно фінансував Іван Виговський. Бунтівники розгромили польські гарнізони на Київщині, але зазнали поразки від військ Івана Тетері та польського полковника Себастьяна Маховського.
Козаки гетьмана Павла Тетері 27 березня 1664 року схопили і стратили колишнього гетьмана 56-річного Івана Виговського біля села Вільховець, що на Київщині. Спадкоємця та родича Хмельницьких звинувачували у підтримці антипольського повстання. За наказом Маховського Івана Виговського арештували у Барі на Поділлі, позбавили всіх прав та привілеїв і 27 березня 1664 року розстріляли в селищі Рокитному. Перед смертю старий козак читав акафіст Пресвятій Богородиці. Як свідчить Чернігівський літопис, гетьмана з дружиною поховали у Великому Скиті.
У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...
Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...