Дослідження проводиться в австрійському Університеті природних ресурсів і природних наук у Відні. Мета вчених - з'ясувати, яким чином рослини генетично пристосовуються до існування в умовах сильної посухи, спеки або холоду. Результат дослідження повинен дати цінну інформацію про механізми пристосовності рослин до змін клімату і допомогти зберегти види, яким кліматичні зміни загрожують знищенням.
Вчені вирішили проростити стародавнє насіння - і, на їхній подив, спроба виявилася вдалою. Дослідники довгий час не розуміли, як насіння зуміло прожити так довго. Щоб розкрити цю таємницю, вчені з Австрії вирішили провести аналіз ДНК рослин.
Крім того, в рамках проекту вчені вивчають вічну мерзлоту, яка в останні роки активно тане, щоб зрозуміти, які чинники в ній допомогли насінню зберегти здатність до зростання. «Людство буде вдячне нам за будь-яку інформацію, яка допоможе зберегти і примножити посіви їстівних культур», - каже професор віденського університету Маргіт Лаймер, керівник проекту.
Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...
Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...