Дослідження проводиться в австрійському Університеті природних ресурсів і природних наук у Відні. Мета вчених - з'ясувати, яким чином рослини генетично пристосовуються до існування в умовах сильної посухи, спеки або холоду. Результат дослідження повинен дати цінну інформацію про механізми пристосовності рослин до змін клімату і допомогти зберегти види, яким кліматичні зміни загрожують знищенням.
Вчені вирішили проростити стародавнє насіння - і, на їхній подив, спроба виявилася вдалою. Дослідники довгий час не розуміли, як насіння зуміло прожити так довго. Щоб розкрити цю таємницю, вчені з Австрії вирішили провести аналіз ДНК рослин.
Крім того, в рамках проекту вчені вивчають вічну мерзлоту, яка в останні роки активно тане, щоб зрозуміти, які чинники в ній допомогли насінню зберегти здатність до зростання. «Людство буде вдячне нам за будь-яку інформацію, яка допоможе зберегти і примножити посіви їстівних культур», - каже професор віденського університету Маргіт Лаймер, керівник проекту.
Українські науковці, що працюють на антарктичній станції "Академік Вернадський", підняли прапор бригади Національної гвардії "Азов". Цей жест став вшануванням українських військових і здійсненням мрії оборонниці Маріуполя Валерії Суботіної з позивним "...
Молитва, яку планували виголосити на богослужіннях із нагоди річниці війни в Україні, викликала розбіжності у Фінській православній церкві. Вона була схвалена главою церкви, архиєпископом Ілією, але натрапила на спротив митрополита Арсенія. Про це пові...