Науковці проростили насіння квітів, котрі прикрашали Землю десятки тисяч років тому (фото)

Мета вчених - з'ясувати, яким чином рослини генетично пристосовуються до існування в умовах сильної посухи, спеки або холоду.

Досліджуючи гнізда древніх земляних білок, вчені виявили насіння древньої рослини, вік яких оцінили в 32000 років. Вони знаходилися в кризі в 40 метрах під землею. На думку дослідників, це був запас, зроблений в давнину білками. При найближчому розгляді стало ясно, що насіння належить до виду Silene stenophylla, або смольовка вузьколиста, нащадки якого і сьогодні широко поширені в Сибіру, повідомляють Патріоти України.

Дослідження проводиться в австрійському Університеті природних ресурсів і природних наук у Відні. Мета вчених - з'ясувати, яким чином рослини генетично пристосовуються до існування в умовах сильної посухи, спеки або холоду. Результат дослідження повинен дати цінну інформацію про механізми пристосовності рослин до змін клімату і допомогти зберегти види, яким кліматичні зміни загрожують знищенням.

Вчені вирішили проростити стародавнє насіння - і, на їхній подив, спроба виявилася вдалою. Дослідники довгий час не розуміли, як насіння зуміло прожити так довго. Щоб розкрити цю таємницю, вчені з Австрії вирішили провести аналіз ДНК рослин.

Крім того, в рамках проекту вчені вивчають вічну мерзлоту, яка в останні роки активно тане, щоб зрозуміти, які чинники в ній допомогли насінню зберегти здатність до зростання. «Людство буде вдячне нам за будь-яку інформацію, яка допоможе зберегти і примножити посіви їстівних культур», - каже професор віденського університету Маргіт Лаймер, керівник проекту.


Спочатку починає боліти голова: Нова невідома хвороба вбиває літніх людей

вівторок, 2 березень 2021, 12:14

"Пацієнт нуль" був офіційно зафіксований на початку лютого. У Демократичній республіці Конго від спалаху невстановленої патології померли 15 людей похилого віку, які перебували в місцевій лікарні, повідомляють Патріоти України.

"Яка киця!": Леся Нікітюк вразила українців новим хвилюючим образом (фото)

вівторок, 2 березень 2021, 11:59

Фанатам сподобався образ Никитюк. Вони назвали Лесю справжньою красунею.