Дослідження проводиться в австрійському Університеті природних ресурсів і природних наук у Відні. Мета вчених - з'ясувати, яким чином рослини генетично пристосовуються до існування в умовах сильної посухи, спеки або холоду. Результат дослідження повинен дати цінну інформацію про механізми пристосовності рослин до змін клімату і допомогти зберегти види, яким кліматичні зміни загрожують знищенням.
Вчені вирішили проростити стародавнє насіння - і, на їхній подив, спроба виявилася вдалою. Дослідники довгий час не розуміли, як насіння зуміло прожити так довго. Щоб розкрити цю таємницю, вчені з Австрії вирішили провести аналіз ДНК рослин.
Крім того, в рамках проекту вчені вивчають вічну мерзлоту, яка в останні роки активно тане, щоб зрозуміти, які чинники в ній допомогли насінню зберегти здатність до зростання. «Людство буде вдячне нам за будь-яку інформацію, яка допоможе зберегти і примножити посіви їстівних культур», - каже професор віденського університету Маргіт Лаймер, керівник проекту.
Суд у Львові визнав винною акушерку обласної клінічної лікарні Анну Федорчак, яка під час нічної зміни вдарила свою колегу металевими інструментами для пологів. Про це пише ZAXID.NET з посиланням на вирок суду, передають Патріоти України. Інцидент став...
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...