Науковці проростили насіння квітів, котрі прикрашали Землю десятки тисяч років тому (фото)

Мета вчених - з'ясувати, яким чином рослини генетично пристосовуються до існування в умовах сильної посухи, спеки або холоду.

Досліджуючи гнізда древніх земляних білок, вчені виявили насіння древньої рослини, вік яких оцінили в 32000 років. Вони знаходилися в кризі в 40 метрах під землею. На думку дослідників, це був запас, зроблений в давнину білками. При найближчому розгляді стало ясно, що насіння належить до виду Silene stenophylla, або смольовка вузьколиста, нащадки якого і сьогодні широко поширені в Сибіру, повідомляють Патріоти України.

Дослідження проводиться в австрійському Університеті природних ресурсів і природних наук у Відні. Мета вчених - з'ясувати, яким чином рослини генетично пристосовуються до існування в умовах сильної посухи, спеки або холоду. Результат дослідження повинен дати цінну інформацію про механізми пристосовності рослин до змін клімату і допомогти зберегти види, яким кліматичні зміни загрожують знищенням.

Вчені вирішили проростити стародавнє насіння - і, на їхній подив, спроба виявилася вдалою. Дослідники довгий час не розуміли, як насіння зуміло прожити так довго. Щоб розкрити цю таємницю, вчені з Австрії вирішили провести аналіз ДНК рослин.

Крім того, в рамках проекту вчені вивчають вічну мерзлоту, яка в останні роки активно тане, щоб зрозуміти, які чинники в ній допомогли насінню зберегти здатність до зростання. «Людство буде вдячне нам за будь-яку інформацію, яка допоможе зберегти і примножити посіви їстівних культур», - каже професор віденського університету Маргіт Лаймер, керівник проекту.


Через непутящих дочок: Під Черкасами "копи" врятували 90-річну бабусю - йшла 2,5 години на милицях, щоб втопитися (фото)

субота, 15 травень 2021, 10:22

У понеділок, 10 травня, в смт Єрки Черкаської області поліцейські витягли 90-річну пенсіонерку з річки Гнилий Тікич, в якій вона хотіла втопитися. Від медичної допомоги бабуся відмовилася. Про це повідомляє поліція Черкаської області, передають Патріот...

З архіву ПУ. На Київщині мотоцикліст на великій швидкості "загубив" пасажирку (відео)

субота, 15 травень 2021, 10:00

У дівчини роздроблений гомілковостопний суглоб, ураження опіками 35% шкіри, і ймовірна інвалідність на все життя... У мережу потрапив запис з автомобільного реєстратора, який зафіксував момент падіння пасажирки мотоцикла, пілот якого не зупинився і про...