Науковці визначили дієти, котрі можуть врятувати організм від коронавірусу

Рослинні та рибні дієти можуть допомогти знизити ймовірність розвитку COVID-19 – як помірної, так і важкої форми цього захворювання. Такого висновку дійшли американські вчені, вивчивши дані про 2884 перехворілих на коронавірус лікарів і медсестер, які працюють у США, Німеччині, Франції, Іспанії та Італії. Статтю про результати дослідження опублікував журнал BMJ Nutrition, Prevention&Health, зазначають Патріоти України.

Зазначається, що в період із липня по вересень 2020 року серед учасників наукового експерименту провели онлайн-опитування. У ньому вони називали частоту вживання різних продуктів за рік.

Водночас фахівці розділили різноманітність дієт на кілька основних груп:

  • рослинну (споживання меншої кількості птиці, червоного й переробленого м'яса, натомість більше овочів, бобових і горіхів);
  • пескетаріанську (з додаванням риби та морепродуктів);
  • із низьким вмістом вуглеводів і високим – білка.

Так, приблизно 568 респондентів заявили, що у них виникали симптоми, які відповідають COVID-19, або ж вони дізнавалися про зараження, отримавши позитивний тест на наявність цього вірусу. А 2316 опитаних зізналися, що у них не було ні симптомів коронавірусу, ні підозри на інфікування ним.

Серед зазначених 568 випадків у 138 йшлося про помірний або важкий перебіг хвороби, а інші симптоми були легкими. Взявши до уваги також вік, етнічну належність, медичну спеціальність і спосіб життя (фізична активність, куріння), дослідники з'ясували:

  • у тих добровольців, які дотримувалися рослинної дієти, ймовірність важкого COVID-19 знижувалася на 73%;
  • а в тих, хто вибрав пескетаріанську, – на 59%.

Фахівці підкреслюють, що рослинна їжа містить багато поживних речовин, особливо фітохімічних (каротиноїди, поліфеноли), вітамінів і мінералів, важливих для імунної системи. Тоді як морепродукти – це важливі джерела вітаміну D і жирних кислот омега-3, які рятують тканини й органи від запалення.


Трагедія на Канатній дорозі до Труханового острову: У Києві через обрив троса атракціону дівчина впала в Дніпро з висоти кількох десятків метрів (відео)

неділя, 21 липень 2024, 16:00

Трос обірвався саме тоді, коли клієнтка з'їзджала на острів. Нещасна з великої висоти впала у річки. Потерпілу намагались дістають з Дніпра по тросу, котрий набігли витягати з води свідки нещастя. Трос із води витягнули, але вже без людини. У ДСНС Києв...

Науковці з'ясували, чому собаки дивовижним чином зовні схожі на своїх господарів

неділя, 21 липень 2024, 14:45

Те, що собаки мають деяку зовнішню схожість зі своїми власниками, не є збігом, вважають дослідники. . Іноді під час прогулянок на вулиці можна помітити, що деякі власники собак та їхні домашні улюбленці мають разючу зовнішню схожість. Але чи справді с...