Вчені попереджають, що через приблизно мільярд років Земля втратить атмосферний кисень — основну умову для існування складних форм життя, передають Патріоти України з посиланням на видання Sky at night magazine.
Епоха кисню закінчиться раніше, ніж помре Сонце
Дослідники Казумі Одзакі (Університет Тохо, Японія) та Крістофер Рейнхард (Технологічний інститут Джорджії, США) змоделювали атмосферне майбутнє планети за допомогою 400 тисяч комп’ютерних симуляцій. Вони дійшли висновку, що через еволюцію Сонця, яке з часом ставатиме яскравішим, зменшиться рівень вуглекислого газу. Це зупинить фотосинтез — основне джерело кисню на Землі.
У результаті атмосфера зазнає різкого "розкиснення" — кисень зникне, а його місце займуть метан і водяна пара. Планета перегріється, океани випаруються. У таких умовах виживуть лише примітивні анаеробні бактерії — подібні до тих, що існували до появи фотосинтезу понад два мільярди років тому.
Наслідки для пошуку позаземного життя
Це відкриття змінює уявлення про біосигнатури — ознаки життя на інших планетах. Кисень, який досі вважався одним із ключових показників, виявляється тимчасовим явищем у масштабах існування планети. За оцінками дослідників, "киснева фаза" займає лише 20–30% історії Землі. Тобто астрономам слід звертати увагу також на інші ознаки — метан, органічні молекули та інші нестабільні сполуки.
Оновлений пікап Maxus T60 починають продавати в Європі та обіцяє незабаром з'явитись і в Україні. Авто багато оснащене і отримало тяговитий та економічний турбодизель. Про новий Maxus T60 розповіли на офіційному сайті автовиробника, передають Патріоти ...
Діти, які народжуються зараз, зіткнуться з екстремальними умовами клімату, яких людство ще ніколи не бачило, при цьому найбільше постраждають найбідніші. Про такий висновок науковців, опублікований 7 травня у журналі Nature, повідомило видання Livescie...