
Українка Олена Алєксєєва, яка із чоловіком живе в Стокгольмі, готується до вступу в університет. Жінка мріє стати стоматологом. Освіта в країні безкоштовна, але потрібно вчитися лише шведською, передають Патріоти України.
"Тут багато безкоштовних курсів з вивчення мови, але, щоб на них потрапити, треба мати так званий ідентифікаційний код. Отримати його складно. Мені допомогло те, що свого часу отримала довгостроковий дозвіл на проживання у Польщі. Шведську вчать серйозно. Спершу початковий рівень, потім поглиблений. Щоб вступити, треба знати мову на рівні випускника школи", - пояснює Олена.
Навчання безкоштовне, причому можна отримати стільки освіт, скільки заманеться. Є шведи, які навчаються все життя. "Цікаво, що якщо ти вчишся, від держави надають стипендію. Це близько 300 євро. Це невеликі гроші, яких вистачає на проїзд і покупку якихось книг на навчання. Навіть у 45 років можна отримати стипендію на навчання. Але вчитися по-справжньому важко. Наприклад, я хочу йти на лікаря, то більшість моїх занять буде проходити на практиці", - пояснює.
Каже, щоб стати лікарем, потрібно навчатися 14 років. "Після навчання в університеті людина не стає лікарем, а отримує загальну спеціалізацію – молодший лікар. Щоб іти далі, мусить відпрацювати три роки у лікарні помічником лікаря, потім знову вчитись на обрану спеціалізацію та отримати вужчу спеціальність. Я ж хочу йти навчатися на стоматолога. Це 6 років навчання. Але щоб стати санітаркою, також мушу відучитися 1, 5 роки", - додає.
Уявіть місто, яке повільно дрейфує крізь океани, обминає континенти й ніколи не кидає якір у жодному порту назавжди. Саме таким бачать своє майбутнє творці Freedom Ship — проєкту плавучого міста завдовжки близько півтора кілометра, де мали б жити, прац...
Столиця України частково знеструмлена. Діють аварійні відключення, повідомив місцевий оператор електромереж ДТЕК вранці в четвер, 25 червня, передають Патріоти України. "Лівий берег Києва: за командою Укренерго застосовані екстрені відключення. Просимо...