"Навіть з грошима, навіть з боєприпасами, на передовій повинні бути люди": Під тиском США в Україні замислюються про мобілізацію 18-річних, - WP

На президента України Володимира Зеленського все більше тиснуть, щоб він відправив на фронт більше молодих людей, запровадивши мобілізацію з 18 років, пише The Washington Post. Офіційні особи США попередили, що дефіцит людських ресурсів в Україні зараз є, можливо, більш критичним, ніж дефіцит озброєння, пише видання, Патріоти України.

«Навіть з грошима, навіть з боєприпасами, на передовій повинні бути люди, щоб впоратися з російською агресією», — заявив держсекретар Ентоні Блінкен журналістам у Брюсселі минулого тижня.

Україна набирає в півтора раза менше новобранців, ніж має санітарних втрат — Дикий

WP звертає увагу на те, що, незважаючи на складну ситуацію на полі бою, багато українців, які підтримують армію, проти мобілізації з 18 років.

«Вони кажуть, що українську молодь слід захищати найбільше, оскільки вона вважається майбутнім країни і вільна від десятиліть російського впливу минулих поколінь», — сказано у статті.

Видання наголошує, що питання ппрREUTERSизовнийро те, хто повинен служити в армії і йти в бій, викликає глибокі розбіжності в українському суспільстві, а мобілізація непопулярна. Воно нагадує, що адміністрація Зеленського заявила, що зниження моблізаційного віку нижче 25 років не має сенсу, коли не вистачає зброї, щоб екіпірувати солдатів, які вже перебувають на полі бою.

«Це необхідно». Блінкен заявив, що Україна має ухвалити важкі рішення щодо мобілізації

Видання нагадує, що українці характеризують вторгнення Росії як геноцид, який уже вбив надто багато їхніх найвидатніших і найпатріотичніших людей на передовій. Воно зазначає, що деякі впливові активісти заявляли, що в Україні варто радше розпочати мобілізацію жінок, ніж знижувати мобілізаційний вік.

У статті зазначається, що противником мобілізації з 18-річного віку є колишній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

«Нам потрібно, щоб Україна існувала через 20−30 років. Це майбутнє за ними — тими, кому зараз 18. Це зовсім інше покоління, яке врятує цю країну», — сказав Залужний, нинішній посол України в Британії, виступаючи перед студентами в Лондоні.

WP нагадує, що існують також потенційні довгострокові демографічні міркування: люди до 30 років є частиною найменшого покоління України за всю її сучасну історію, а українські чиновники зазначають, що чоловіки віком 25 років і старше з більшою імовірністю мають принаймні одну дитину, ніж ті, кому до 25 років.Олександр Гладун, заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи, розповів виданню, що народжуваність у країні почала падати після розпаду Радянського Союзу в 1991 році, коли країна зіткнулася з економічними труднощами. Він зазначив, що найнижчий рівень народжуваності був зафіксований у 2001 році, та розповів, що українське військове керівництво звернулося до інституту по оцінку два роки тому.

«Зараз в Україні найскладніша ситуація, але її потрібно пережити і боротися. Ми живемо в новій реальності, в тому числі демографічній», — сказав Гладун.

Офіційні особи США кажуть, що є вільний потенціал, щоб допомогти навчити цілу бригаду українських новобранців за межами країни, якби тільки Київ відправив людей до них, пише WP. Видання також наголошує, що тоді як Зеленський неодноразово стверджував, що його новосформовані бригади не мають зброї, обіцяної Заходом, ті, хто перебувають на полі бою, скаржаться, що їхні підрозділи недостатньо укомплектовані та намагаються відбити значно більшу російську силу. Крім того, зазначається українські солдати обурені тим, що занадто повільна мобілізація призводить до відсутності термінів служби для тих, хто воює від початку війни, та законодавства про демобілізацію.

У статті згадується, що командир батальйону Ахіллес 92-ї бригади ЗСУ в одному зі своїх інтерв'ю запропонував, щоб навіть у мирний час усі чоловіки та жінки починали обов’язкову військову службу з 18 років, але не брали участь у бойових діях принаймні до 23 років, присвятивши перші п’ять років навчанню.

«Коли нація готова, будь-який потенційний агресор двічі подумає, перш ніж почати повномасштабну війну», — зауважив Федоренко.

Українські законодавці закликали до інших компромісів, таких як зниження призовного віку до 20 років замість 18, пише WP.

Видання також наводить позицію нардепа Романа Костенка, який заявив в ефірі українського телебачення, що американські законодавці часто його питають про причину, з якої Україна не мобілізує молодших чоловіків, і він не має хорошого пояснення.

«Мені важко пояснити, тому що я не знаю. Але в реальності, коли ми воюємо у найжорстокішій війні, одних людей мобілізують, а інших ні», — сказав він.

Варто знати: У НБУ повідомили про режим роботи банківської системи на новорічні свята

понеділок, 23 грудень 2024, 10:55

Національний банк України затвердив регламент роботи системи електронних платежів (СЕП) та порядок роботи банківської системи в період завершення 2024 року та на початку 2025 року. Про це повідомила пресслужба НБУ, передають Патріоти України. "У цей пе...

Сказав, що боїться померти: На Полтавщині засудили чоловіка через неявку до ТЦК за повісткою

понеділок, 23 грудень 2024, 10:28

У місті Пирятин на Полтавщині суд визнав винним чоловіка в ухиленні від мобілізації. Після вручення повістки, він не з’явився до військової частини. Свою неявку пояснив тим, що боїться померти на війні. Йому призначили покарання. Про це йдеться у Єдино...