Навіть зброя була іржава: "Мобілізовані" в ОРДО студенти поскаржилися, що Росія їх "кинула"

Студенти вишів "ДНР" розповіли про примусову мобілізацію та відправку на війну в Україну. Вони стверджують, що прибуття до нашої країни для них стало шоком, оскільки спочатку Росія обіцяла навчання на полігонах, передають Патріоти України.

Трансляцію брифінгу опубліковано в YouTube UkraineMediaCentre Kyiv. Студенти розповіли, що поводитися зі зброєю, яка до того ж була іржава, їх навчали вже в поїзді дорогою на війну.

"В один із "прекрасних" днів нас розбудили, мовляв, все, екстрена евакуація, наше місцеперебування виявили. Нам у Макіївці видали зброю, автомати. Патронів, нічого не було, просто чотири магазини, автомат – усе, більше нічого не було". За це ми повинні були нести відповідальність. Потім нас завантажили в автобуси і ми поїхали в інше місто на електричку, після чого привезли до Іловайська", – розповів один із хлопців, стверджуючи, що вони не розуміли, навіщо і куди їдуть.

"Всі думали, що ми поїдемо в Росію на навчання, там проходитимемо курс молодого бійця на полігонах тощо. Мій взвод сформувався вже на території України. До цього я був не розподілений", – пояснив він.

Інший солдат представився як Васильченко Владислав Ігорович. Хлопцю 19 років, він навчається у Донецькому національному технічному університеті на програміста, 2 курс, родом із міста Макіївки Донецької області.

Їм тільки показали, як розбирати-збирати зброю, особливо нічого не пояснюючи. Ми абияк її розібрали. Більшість зброї була іржава. У одного хлопця, коли він витяг пружину з ствольного короба, вона була настільки іржава, що розпалася у нього в руках. Таке озброєння видали", – розповів Васильченко.

"У поїзді ми їхали два дні. Нарешті привезли в цей спортивний центр. Ми там були максимум один день. Наступного дня підйом, і відвезли нас, ніхто не казав, куди і навіщо", – продовжив він.

За словами солдатів, вони зрозуміли, що перебувають в Україні, лише коли вже перетнули кордон. "Вже при в'їзді до села Веселе в Харківській області в Україні ми зрозуміли, де ми перебуваємо, що викликало в нас невеликий шок. Зв'язку не було. Зрідка тільки з'являвся, тоді ми зв'язалися з батьками і розповіли про те, що відбувається. Вони, м'яко кажучи, теж були шоковані", – зазначив студент.

Мародерам світить до 12 років ув'язнення: Військова адміністрація Гостомеля розікрала на відбудові селища мільйони гривень - БЕБ

вівторок, 6 червень 2023, 6:20

Детективи територіального управління Бюро економічної безпеки в Київській області викрили схему привласнення бюджетних коштів посадовцями Гостомельської селищної військової адміністрації. . Як ідеться у повідомленні бюро, в 2022-2023 роках вони укла...

У Польщі екранізують в художньому фільмі діяльність улюбленої шпигунки Черчеля, котра надихнула Яна Флемінга на створення жіночого образу його бондіани

вівторок, 6 червень 2023, 6:05

Вона могла привернути до себе будь-якого чоловіка, що дуже допомагало їй у роботі. У Польщі зараз знімають фільм про неймовірне життя Кристини Скарбек, яка прославилася своїми сміливими подвигами під час Другої світової війни в окупованій нацистами Євр...