Назвали на честь популярних цукерок: У Фінляндії зафіксували появу нового забарвлення кішок (фото)

Група генетиків і захисників тварин із Великої Британії та США розкрила генетичну мутацію, що лежить в основі нещодавно виявленого забарвлення котячої шерсті у Фінляндії. Дослідження, опубліковане в журналі Animal Genetics, засноване на секвенуванні геномів двох кішок. З 2007 року фінські жителі стали помічати у деяких диких кішок незвичайне забарвлення шерсті - чорне біля основи, що поступово переходить у біле, передають Патріоти України.

Цей унікальний малюнок дістав назву «сальміак» на честь популярних у Фінляндії чорно-білих ласощів, які виготовляють із солоної лакриці. Після виявлення таких кішок дослідники провели тестування на генетичні мутації, необхідні для формування білого кольору шерсті, але результати були негативними.

Далі команда секвенувала геном двох кішок і виявила мутацію в прилеглій ділянці гена KIT. Вони підтвердили присутність цієї мутації у трьох кішок забарвлення сальміак, які успадкували її від обох батьків. Це дає змогу припустити, що ідентифікована мутація є рецесивною і відповідальна за унікальне забарвлення шерсті.

Помер знаменитий британський кіноактор

четвер, 20 червень 2024, 23:44

У віці 88 років після тривалої хвороби помер Актор Дональд Сазерленд, зірка фільмів, зокрема Голодні ігри і Будинок жахів доктора Терора, Його син Кіфер оголосив про смерть батька, пише ВВС. "З важким серцем я кажу вам, що мій батько, Дональд Сазерлен...

Загрожує 5 років тюрми: Поліція затримала жінку, яка сплюндрувала могили захисників на Аскольдовій могилі

четвер, 20 червень 2024, 21:00

Столичні правоохоронці затримали 60-річну жінку, яка 20 червня сплюндрувала могили військових Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла, Павла Петриченка та Андрія "Джуса" Пільщикова на Аскольдовій могилі. За фактом наруги відкрито кримінальну справу, вандалці загро...