Названо причину загибелі динозаврів та життя на Землі 66 млн років тому. І це не астероїд

Що спричинило п'ять масових вимирань на Землі? Вчені б'ються над цим питанням не одне десятиліття, а причина ще не до кінця відома. У сучасному світі існує дві найбільш надійні версії зіткнення з кометами і астероїдом і виверження вулканів, пише Scitech Daily, передають Патріоти України.

Нове дослідження під керівництвом Дартмута схиляється до того, що найбільш реалістичним сценарієм загибелі динозаврів та життя на Землі 66 мільйонів років тому є великі виверження вулканів. Результати нового дослідження містять найбільш переконливі на сьогодні кількісні докази.

Вчені створили модель, що дозволяє зіставити найбільші виверження вулканів із масовими вимираннями на Землі. Аналіз даних показав, що загибель життя планети збігалася з базальтовими повенями (тип вулканічного виливання). Подібні вулканічні активності здатні затопити лавою величезні території, зокрема цілий континент. Як докази ці найбільші вулканічні виверження залишають по собі звані великі території ступінчастої виверженої породи, звані "великими виверженими провінціями" .

Вчені зазначають, що подібні провінції можуть вважатися великими, лише за певних обсягів викинутої магми — щонайменше 100 тис. кубічних кілометрів, що за обсягом відповідає 400 тисячам олімпійських басейнів.

У процесі дослідження вчені також зіставили дані масових вимирань на Землі з різними зіткненнями з кометами та астероїдами. На жаль, отримані дані були настільки ж переконливі.

Нагадаємо, що теорія про те, що 66 мільйонів років тому динозаврів убив астероїд, зокрема заснована на виявленні ударного кратера Чиксулуб на мексиканському півострові. Проте порівняння інших ударних подій із масовими вимираннями Землі перестав бути настільки переконливим. А якщо прибрати з рівняння кратер Чиксулуб, то це і зовсім не є реалістичним сценарієм.

Автори дослідження зазначають, що неможливо визначити, чи є одне конкретне виверження вулкана причиною масової загибелі життя на планеті, проте ігнорувати цей зв'язок точно не можна.

Понад те, автори дослідження впевнені, що отримані ними дані повинні застерегти людство — швидкість викидів вуглекислого газу в атмосферу схожа на ту, яку вчені вивчали під час паводкових базальтів. Це може обернутися для планети новою екологічною катастрофою.

Довелося навіть просити однокласника допомогти: У пошуках золотих прикрас дружини чоловік перерив весь сміттєвоз

четвер, 26 січень 2023, 23:29

Мешканець австралійського штату Вікторія, повернувшись із відпустки, виявив, що вдома через незачинені дверцята морозильної камери в холодильнику зіпсувалися всі продукти. Щоб прибрати сморід, він спорожнив морозилку, висипавши весь її вміст до мішка, ...

Скандальну пресофіцерку ДПСУ Плантовську, яка засвітилася на відпочинку в Парижі, перевели в інше місто

четвер, 26 січень 2023, 22:29

Скандальну пресофіцерку Державної прикордонної служби України Іванну Плантовську, яка "прославилася" своїм відпочинком у столиці Франції Парижі, з Одеси перевели на роботу до Житомира. Тепер вона обіймає посаду, не пов'язану з комунікацією. Про це пові...