Не бачать перспектив? Скільки українців не планують повертатися до країни - результати опитування

За даними Євростату, понад 4,2 мільйона українських біженців зараз зареєстровані для отримання тимчасового захисту. Це дозволяє їм легально отримати доступ до житла, знайти роботу та отримувати соціальні виплати в країнах ЄС.

Польща приймає близько 1 мільйона з них, що є найбільшою кількістю серед усіх країн. За нею йдуть Німеччина та Чехія. Останнє опитування показало, скільки українців планують повернутися на батьківщину, а скільки воліють залишитися за кордоном.

Половина українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії заявили, що їхнє повернення в Україну є «менш імовірним», згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, опублікованим 14 травня. Опитування показало, що 66% респондентів «повністю» або «скоріше задоволені» своїм життям у трьох вищезгаданих країнах. Лише 7% зазначили, що вже отримали громадянство іншої країни, 12% сказали, що подали документи, і ще 45% сказали, що хотіли б отримати громадянство.

Відповідаючи на запитання, які фактори допомогли б респондентам прийняти рішення про повернення, найчастіше згадувалися безпека та належне функціонування критичної інфраструктури. Водночас 26% заявили, що не повернуться, поки не закінчиться повномасштабне вторгнення.

«Результати опитування, представлені в цьому прес-релізі, показують, що значна частина українських біженців втрачає (або вже втратила) свій зв'язок з Україною, — сказав Антон Грушецький, виконавчий директор КМІС. — На особистому рівні багато українців, які перебувають за кордоном, стоять перед непростим вибором — пускати коріння на новому місці чи чекати певного моменту повернення».

На руїнах найбільшого у VII ст. міста світу та столиці найбільшої тогочасної імперії вперше виявили барельєф з зображеннями царів та богів Асирії

неділя, 18 травень 2025, 17:20

У руїнах давньої Ніневії, що лежить на лівобережжі сучасного міста Мосул (Північ Іраку), терпіння археологів було винагороджене епохальною знахідкою. Йдеться про масивний барельєф VII столітті до н. е. Його вирізняє надзвичайно детальне різьблення, на ...

"Немає решти" - це не ваша проблема: Як супермаркети порушують права покупців

неділя, 18 травень 2025, 16:59

Українці можуть зіткнутися з тим, що в супермаркетах та магазинах у них можуть відмовитись приймати ті чи інші купюри та монети – під приводом, що нічим давати решту. Однак подібна поведінка працівників закладу є порушенням законодавства, а тому слід з...