Не чорна ікра: Які страви були найдорожчими в ресторанах у СРСР

Ви сильно здивуєтесь дізнавшись, що за радянських часів дорогими були не тільки якісні продукти харчування, які дійсно тоді були дефіцитом, наприклад, морепродукти, м'ясо. По-справжньому захмарні ціни були і в ресторанах, походи в які могли собі дозволити одиниці. Патріоти України пропонують дізнатися про найдорожчу зі страв, які пропонувалися радянським громадянам в ресторанах в СРСР.

1. Два меню

У ресторанах було по 2 меню

Справа в тому, що в дорогих ресторанах було кілька меню, а саме – звичайне – для всіх гостей, а ось інше – для послів з інших країн, для важливих делегацій, іноземців та просто високопоставлених відвідувачів. У такому меню були страви "першого розряду" і ціни на них були просто космічними.

2. Морепродукти

Морепродукти були дуже дорогими

В СРСР можна було їсти ікру – скільки влізе, але так, в магазинах її купити було неможливо, а ось в ресторанах – "бери не хочу", але ціна на неї була дуже високою, дозволити могли далеко не всі. Також були салати з кальмарів, і різні види риб, які були ще дорожчі, ніж ікра.

3. Вхід в ресторан

Запрошення на виставку в ресторан

Щоб просто потрапити в заклад, потрібно було мати запрошення, яке було дуже дорогим – буквально третину місячного доходу радянської людини.

4. Опинитися в "Сьомому небі"

Опинитися в цьому ресторані могли не всі

Один з кращих закладів в Москві – "Сьоме небо" дуже приваблювало людей, кожен житель і гість столиці мріяв потрапити в ресторан, який обертається, повне коло проходив за 40 хвилин. Але, можливість стати гостем прекрасного закладу була не у кожного.

Джерело: Обозреватель

Штраф від ТЦК: Українцям пояснили, як не переплатити й не втратити право на знижку

середа, 14 травень 2025, 16:51

В Україні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки можуть накладати штрафи на військовозобов'язаних громадян, які порушують правила мобілізації. Розповсюджені ситуації, коли ТЦК та СП вимагає оплатити штраф, але видає для цього лише ...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...