Технологія 6G, яка зараз знаходиться в стадії розробки та має всі шанси "змінити правила гри", буде максимально близькою до реального часу. Її швидкість може вперше дати можливість хірургам робити "онлайн-операції", передають Патріоти України
За словами представника компанії, яка бере участь у її розробці технології 6G, вона відрізняється від усіх інших попередніх мобільних мереж кількістю часу, який необхідний для передачі даних від пристрою до мережі. Розробники кажуть, що затримка становитиме наносекунди порівняно з мілісекундами у 5G, пише Metro.
Як стверджує Грег Флак, старший менеджер із мереж і планування технологічної компанії AWTG, яка зіграла важливу роль у впровадженні 5G та разом з університетами працює над тестуванням 6G, ця технологія може бути революційною для індустрії охорони здоров’я і навіть призвести до перших "онлайн-операцій"."Лікар буде знаходитись десь в Індії, але при цьому проводити операцію в США за допомогою робота. Хірург повинен буде реагувати в режимі реального часу, кожна мілісекунда від машини до машини має значення. Ось чому це можливо з 6G", – пояснює він.
Також технологія 6G може вплинути на авторинок – наприклад, зробити автоматизовані або самокеровані автомобілі набагато безпечнішими, оскільки буде можливість швидше приймати рішення та аналізувати середовище.
Розробники запевняють, що 6G може з’явитися на наших пристроях уже у 2026 або 2027 роках, хоча ця технологія ще не готова, бо все обладнання, яке необхідне для передачі цієї високої частоти, ще належить виготовити.
"Для десятикратного підвищення частоти для 6G антени стануть справді мікроскопічними. Виготовити передавачі, які генеруватимуть такі частоти, – доволі складна задача", – говорить Флак і додає, що коли технологія буде готова і випробувана, спочатку її використовуватимуть лише на невеликих територіях, де є високий попит. Однак, в недалекому майбутньому це можливо.
Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо скасування переходу на літній час. В останню неділю жовтня 2024 року українці перевели стрілки годинника і, згідно з положеннями ухваленого закону, мали залишатися на зимовому часі. Однак закон не був підписаний...
Середня зарплата українських чиновників у центральних держорганах у лютому-2025 склала 51,41 тис. грн. Що на 2,16 тис. грн вище, ніж місяцем раніше, а також на 7 тисяч перевищує показник лютого-2024. Таким чином, за рік зарплати урядовців зросли на 15,...