Адвокат Роман Сімутін попереджає, що останнім часом у його практиці почастішали випадки, коли люди не повноцінно купують машини, а віддають гроші та отримують довіреність на розпорядження авто.
«Через декілька місяців клієнт поїхав зняти авто з обліку, але експерти виявили підробку номерних агрегатів. Викликали поліцію, відкрили кримінальне провадження, авто арештували й поставили на штрафмайдан. А власник відмовляється повертати кошти та забирати авто назад».
Якщо ж проблема таки сталася, Роман Сімутін радить дотримуватись такого алгоритму дій:
«Зафіксувати факт отримання-передачі коштів сторонами слідчим шляхом. Це значить, що в межах кримінального провадження допитуються сторони та з’ясовуються обставини так званої «угоди» купівлі-продажу. Витребувати копії протоколів допитів та інших матеріалів кримінального провадження. Скласти позов про повернення авансу за придбання автомобіля та подати до місцевого суду. Ви можете сказати, що це шахрайство, а збитки відшкодовуються в межах кримінального провадження, і матимете рацію.
Проте цей варіант можливий лише за умови, якщо власник заперечує факт передачі коштів. І потрібно бути дурнем, щоб подібне заперечувати та отримати підозру. Зняття-постановка на облік коштує всього 1000 грн (вартість доручення), але економить десятки тисяч. Якщо проти власника відкриють виконавче провадження за борги та арештують автомобіль — то ви нічого не отримаєте. То чи варте воно того?".
Волейболіст Андрій Оробко розповів про причини, через які він не повернувся до України після єврокубкового матчу. Спортсмен зазначив, що на його вирішення вплинули проблеми з командою, включаючи втрату ключових гравців та дії керівництва клубу, передаю...
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...