Не купуйте авто за дорученням: Адвокат пояснив, чим все більш небезпечна така угода

Адвокат Роман Сімутін попереджає, що останнім часом у його практиці почастішали випадки, коли люди не повноцінно купують машини, а віддають гроші та отримують довіреність на розпорядження авто.

«Через декілька місяців клієнт поїхав зняти авто з обліку, але експерти виявили підробку номерних агрегатів. Викликали поліцію, відкрили кримінальне провадження, авто арештували й поставили на штрафмайдан. А власник відмовляється повертати кошти та забирати авто назад».

Якщо ж проблема таки сталася, Роман Сімутін радить дотримуватись такого алгоритму дій:

«Зафіксувати факт отримання-передачі коштів сторонами слідчим шляхом. Це значить, що в межах кримінального провадження допитуються сторони та з’ясовуються обставини так званої «угоди» купівлі-продажу. Витребувати копії протоколів допитів та інших матеріалів кримінального провадження. Скласти позов про повернення авансу за придбання автомобіля та подати до місцевого суду. Ви можете сказати, що це шахрайство, а збитки відшкодовуються в межах кримінального провадження, і матимете рацію.

Проте цей варіант можливий лише за умови, якщо власник заперечує факт передачі коштів. І потрібно бути дурнем, щоб подібне заперечувати та отримати підозру. Зняття-постановка на облік коштує всього 1000 грн (вартість доручення), але економить десятки тисяч. Якщо проти власника відкриють виконавче провадження за борги та арештують автомобіль — то ви нічого не отримаєте. То чи варте воно того?".

В Україні змінюють систему соцвиплат: Ось хто тепер отримає більше грошей

четвер, 25 червень 2026, 22:52

Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...

Працівники найбільшої мережі АЗС в анексованому Криму благають Путіна врятувати бізнес і робочі місця через удари ЗСУ

четвер, 25 червень 2026, 22:40

Працівники кримської групи компаній “ТЕС” записали відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна, заявивши про серйозні наслідки ударів ЗСУ для бізнесу компанії та її працівників. Відео опублікував телеграм-канал AST, передають Патріоти Українит...