Не одне й те ж: Яка різниця в поняттях "знятий" і "виключений" з військового обліку

В Україні від 18 травня набув закон про мобілізацію. Проте українське законодавство не дає чіткої відповіді на запитання, що робити такій категорії чоловіків, як зняті з військового обліку – потрібно їм іти до ТЦК чи ні.

Адвокат Микола Максимов у коментарі "Фокусу" розповів про різницю в поняттях "знятий" і "виключений" з обліку.

За словами юриста, "виключений" з військового обліку втрачає статус військовозобов'язаного, його не можна призвати під час мобілізації та вручити повістку.

"Така людина не зобов'язана проходити ВЛК й оновлювати дані. Поняття "виключений" – постійне та залежить від року ухвалення", – каже Максимов.

Натомість "знятий" з військового обліку – тимчасовий захід, що не звільняє від статусу військовозобов'язаного. Знятому з обліку призовнику однаково доведеться оновлювати військово-облікові дані, проходити ВЛК, повідомляти ТЦК про зміну місця проживання тощо.

Максимов розповів, що в судовій практиці був випадок, коли мобілізували чоловіка, якого виключили з військового обліку 2012 року. Суд визнав призов до ЗСУ справедливим: за новими правилами треба підтверджувати право на виключення.

"Скажу, що на практиці це складне питання. Виключених з військового обліку можуть направити на повторну медкомісію. Закони чітко не прописують їхні права й обов'язки, тому й чіткого розуміння немає", – зазначив юрист.

За його словами, в ТЦК були питання щодо військовозобов'язаних, яких зняли з обліку 2022 року, не кажучи вже про період від 2008-го до 2014 року.

"Найімовірніше, після 18 травня оновлювати дані треба всім. Таким призовникам призначать повторну ВЛК, і вже керівництво ТЦК вирішить, чи підтверджувати цей статус", – додав адвокат.

Помер знаменитий британський кіноактор

четвер, 20 червень 2024, 23:44

У віці 88 років після тривалої хвороби помер Актор Дональд Сазерленд, зірка фільмів, зокрема Голодні ігри і Будинок жахів доктора Терора, Його син Кіфер оголосив про смерть батька, пише ВВС. "З важким серцем я кажу вам, що мій батько, Дональд Сазерлен...

Загрожує 5 років тюрми: Поліція затримала жінку, яка сплюндрувала могили захисників на Аскольдовій могилі

четвер, 20 червень 2024, 21:00

Столичні правоохоронці затримали 60-річну жінку, яка 20 червня сплюндрувала могили військових Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла, Павла Петриченка та Андрія "Джуса" Пільщикова на Аскольдовій могилі. За фактом наруги відкрито кримінальну справу, вандалці загро...