"Не оплачуйте товар, якщо...": Поліцейські розповіли про нову схему аферистів

Все більше українців отримують фейкові посилання, через які зникають гроші на картках. Деякі випадки стосуються нової шахрайської схеми з викрадання коштів за допомогою фейкових посилань на оплату товарів та послуг. Про це повідомили в Головному управлінні Нацполіції в Тернопільській області, передають Патріоти України.

За інформацією правоохоронців, жителька Тернопільщини втратила свої кошти, заповнивши форму про сплату товару. "Їй у месенджер надіслали посилання на оплату товару, вона заповнила форму на сайті та замість домовленої суми з рахунку зникли всі кошти", – повідомили поліцейські.

Зазвичай шахраї, які "працюють" за цією схемою, пропонують покупцям "безпечний спосіб" оплати. Такі способи справді існують на популярних маркетплейсах. Технологію оплати влаштовано так, щоб покупець сплатив замовлення, але кошти потрапили до продавця лише після отримання товару.

"Саме на цій послузі і спекулюють аферисти. Вони надсилають покупцеві фейкові посилання на оплату або фейкові розрахунки за товар", – зазначили в поліції.

Там попередили, що адміністратори фейкових сайтів-копій справжніх використовують психологічні прийоми, щоб викликати у жертви довіру та переконати в "безпеці" запропонованого способу оплати.

Поліцейські перелічили ознаки сайту-підробки. Тож не сплачуйте товар, якщо:

  • посилання, яке ви отримали, було надіслано в особистому повідомленні у сторонньому месенджері (усі справжні посилання на оплату розміщуються на офіційному сайті маркетплейсу);
  • надійшло попередження про начебто збій у доставці, і від покупця вимагають ввести додаткові дані;
  • на сторонньому сайті вимагають ввести дані для авторизації (зокрема номер картки, термін її дії, CVV-код зі зворотнього боку картки тощо).


Всі сумніви відкинуто: Кабмін різко підвищив тариф на електроенергію для населення з 1 червня, і це тільки початок, - ЗМІ

середа, 31 травень 2023, 5:50

Кабмін затвердив підвищення з 1 червня тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн/кВт-год. Про це повідомляє "Європейська правда", з посиланням на джерело в уряді. За твердженням видання, міністр енергетики Герман Галущенко у терміновому порядк...

"Перші, другі й треті півні": Мовознавець пояснив, що означає цей вислів (відео)

середа, 31 травень 2023, 5:40

Раніше півня називали "будима" - від слова "будити". Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко пояснив, що означає вислів "перші півні, другі, треті" та скільки їх взагалі є. Він в ефірі "Сніданку з 1+1" провів мовно-історичну екскурсію та роз...