Не "плаский": Вчені несподівано заявили, що знайшли край Всесвіту

Вчені-астрофізики заявили, що Всесвіт не є "пласким" простором, як досі вважала більшість. На їхню думку, ми перебуваємо всередині сфери, що постійно "роздувається" і одного разу "закриється" назад. Про це повідомляє Nature Astronomy, передають Патріоти України.

Зазначається, що дослідники посилалися на останні дані космічної обсерваторії "Планк", яка була запущена у 2009 році для вивчення реліктового випромінювання.

Реліктовим називають "фонове" мікрохвильове випромінювання, що заповнює весь доступний для огляду Всесвіт. Воно також є "відлунням" Великого вибуху.

"Космічний супутник "Планк "показав, що під дією тяжіння зірок і галактик ці промені викривляються, тобто змінюють свою траєкторію. Цей ефект називають гравітаційним лінзуванням", — йдеться у повідомленні.

Вчені додають, що таке викривлення є навіть більшим, ніж вважали раніше. Це і стало аргументом на користь космологічної теорії "закритого" (або "замкнутого") Всесвіту.

Її прихильники стверджують, що космос не безмежний, натомість є гігантською сферою. Однак, за їхньою версією, за "краєм" Всесвіту опинитися неможливо: якщо і вирушити до нього, то з часом однаково повернешся на місце старту.

Також, свідчить теорія, ця "куля" утворилася внаслідок Великого вибуху і коли-небудь вона припинить роздуватися, запустивши у такий спосіб зворотний процес — стиснення. А закінчиться все повним "закриттям" Всесвіту до тієї точки, звідки вона виникла.

Ледь не стала "жертвою краси": Школярка потрапила до реанімації після процедури з випрямлення волосся

неділя, 4 червень 2023, 22:41

В Ізраїлі 17-річна Ліной Арба потрапила до лікарні після випрямлення волосся у перукарні. Про це пише mynet, передають Патріоти України. Препарат проник через шкіру голови, призвів до інтоксикації організму та порушення роботи нирок. Стан дівчини швидк...

Загинула дитина: У Німеччині виникла пожежа в притулку, де жили українські біженці

неділя, 4 червень 2023, 22:29

У Німеччині в притулку для біженців у Апольді, Тюрінгія, виникла пожежа, загинула дитина. Як повідомляє mdr.de, пожежа виникла о 5 годині ранку за місцевим часом, передають Патріоти України. За словами очевидців, полум'я сягало кількох метрів в висоту....