Не пропустіть! Вчені виявили ранню ознаку хвороби Альцгеймера

Вчені Університетського коледжу Лондона розкрили, що у людей, схильних до ризику хвороби Альцгеймера, задовго до появи перших симптомів порушується просторова навігація. Результати дослідження опубліковано у журналі Alzheimer's & Dementia, передають Патріоти України.

В експерименті взяли участь 100 людей віком від 43 до 66 років, які не мали симптомів деменції. У добровольців був підвищений ризик хвороби Альцгеймера через наявність варіанта гена APOE-ε4, сімейного анамнезу хвороби Альцгеймера або факторів ризику, пов'язаних зі способом життя, таких як низький рівень фізичної активності. У середньому учасники були приблизно на 25 років молодші за передбачуваний вік початку деменції.

Виявилося, що у людей з підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера, незалежно від фактора ризику, вибірково спостерігалися порушення при виконанні завдання на просторову навігацію у віртуальній реальності без відповідного погіршення під час інших когнітивних тестів.

Результати показують, що порушення когнітивних функцій можуть бути ранньою ознакою хвороби за роки або навіть десятиліття до появи будь-яких інших симптомів. Вважається, що у кожної третьої людини розвинеться деменція, тому рання та точна діагностика цього стану важлива для того, щоб було вжито профілактичних заходів та розпочато відповідне лікування.

Новий скандал із ТЦК: На Хмельниччині активістка справила малу потребу у військкоматі (відео)

субота, 13 квітень 2024, 14:55

У Хмельницькій області стався скандал із нібито "побиттям" активістки громадської організації в одному із військкоматів. Проте у ТЦК спростували цю інформацію і розповіли, що насправді сталося. Про це повідомляє ОК "Захід", передають Патріоти України. ...

"У нього спробуйте від***ктати": Притула "наїхав" на бійця 3-ї штурмової, який його розкритикував

субота, 13 квітень 2024, 14:14

Відомий український волонтер та громадський діяч Сергій Притула втрапив у скандал через образливий коментар у бік військового. Так, у дописі на своїй Facebook-сторінці Притула грубо відповів на коментар військового Третьої окремої штурмової бригади Вал...