Не прописувати в назву Москву: Віряни УПЦ МП влаштували мітинг біля будівлі Офісу президента (відео)

Парафіяни Української православної церкви Московського патріархату відправилися хресною ходою до Офісу президента з наміром поскаржитися на начебто релігійні гоніння, передають Патріоти України.

Тисячі прихожан вирушили ходою на Банкову, з собою вони взяли дерев’яні хрести та хоругви, співаючи псалми. Як повідомляє сайт Сегодня, віруючі виступають проти перейменування УПЦ МП в Російську православну церкву. Йдеться про законопроект №2662-VIII. Крім того, протестують проти начебто релігійного рейдерства.

15 грудня 2018 року на визнаному Вселенським патріархатом помісному соборі шляхом об’єднання українських православних юрисдикцій на ґрунті повної канонічної незалежності утворилась Православна церква України.

Сам президент Володимир Зеленський зараз перебуває на Всеукраїнського форуму "Україна 30. Економіка без олігархів" у Києві. 15 грудня 2018 року на визнаному Вселенським патріархатом помісному соборі шляхом об’єднання українських православних юрисдикцій на ґрунті повної канонічної незалежності утворилась Православна церква України.

Того ж місяця Синод Православної церкви Росії не визнав Православної церкви України та закликав інші помісні православні церкви її не визнавати. Закордонні автономії Московського патріархату в унісон з материнською церквою також висловилися про невизнання ПЦУ, зокрема УПЦ МП.

Підписання та отримання томосу про автокефалію Православної церкви України відбулося 5-6 січня 2019 року в соборі святого Георгія, кафедральному соборі Вселенського Патріархату. Москва знову виступила проти. Такі дії РПЦ спричинили схизму з Константинопольським патріархатом.

"Диктатори падуть, а наша свобода була і буде", - Володимир Кличко передасть премію за свободу для всіх українців до музею

понеділок, 26 вересень 2022, 6:30

Володимир Кличко передасть до Національного музею історії України європейську премію M100 Media Award, яку цього року було присуджено всім українцям за прагнення до свободи. "Кілька днів тому народ України нагороджено Європейською премією за свободу. Я...

Загинула «Квітка», яка повернулася з Італії захищати рідну землю. Сиротами залишилися двоє дітей

понеділок, 26 вересень 2022, 4:38

Боронячи Україну від російського вторгнення, загинула захисниця України Мар'яна «Квітка». Уродженка Івано-Франківщини, вона 14 років прожила в Італії, однак після повномасштабного нападу Росії на Україну повернулася додому. Про загибель відважної украї...