Не тільки бабаки та метеорологи: Учені запропонували використовувати штучний інтелект для прогнозування погоди

Команда дослідників з університетів Лінкольна, Шеффілда та Редінга об'єднала зусилля для розроблення нового методу, що значно поліпшить прогнозування сезонних погодних умов у Великій Британії та Північно-Західній Європі, передають Патріоти України.

Модель, розроблена дослідниками, є потужним інструментом для кращого розуміння змін в атмосферній циркуляції та більш точного прогнозування сезонної погоди. Це відкриття може бути корисним для різних секторів, включно з агропродовольчою індустрією, енергетикою, а також галуззю відпочинку і туризму.

Результати дослідження були опубліковані в журналах Meteorological Applications і International Journal of Climatology. Дослідники використовували метод штучного інтелекту і машинного навчання, відомий як NARMAX, для прогнозування стану течій у Північній Атлантиці та атмосферної циркуляції, що тісно пов’язано з приземними погодними умовами та аномаліями температури повітря й опадів.

NARMAX успішно застосовувався в різних галузях досліджень і показав високу точність прогнозування як для літніх, так і для зимових сезонів. Це особливо важливо, враховуючи, що традиційні суперкомп’ютерні моделі часто недооцінюють міжрічні зміни погоди.

Доктор Ян Сімпсон з Університету Лінкольна зазначив, що їхнє дослідження демонструє тісний зв’язок між циркуляцією атмосфери і приземними погодними умовами. Це дає змогу перетворювати прогнози циркуляції на прогнози сезонних погодних умов, що становить інтерес для широкого кола зацікавлених сторін.

Професор Едвард Ханна, також з Університету Лінкольна, додав, що їхній проєкт об'єднав спеціалістів різних галузей з метою покращення сезонного прогнозування та застосування результатів у практиці. Це важливий крок у вдосконаленні суперкомп’ютерних моделей прогнозування погоди.

Використання моделі NARMAX також дало змогу дослідникам проаналізувати причини змін в атмосферній циркуляції, що може допомогти інтерпретувати і поліпшити результати суперкомп’ютерних моделей.

У ВЛК порадили зробити операцію: На Прикарпатті хотіли мобілізувати чоловіка із викривленими руками та хворобою хребта

четвер, 23 травень 2024, 13:21

В Івано-Франківській області засудили чоловіка, який ухилився від мобілізації. У підсудного виявили викривлення рук та хворобу хребта, проте з цими захворюваннями його визнали обмежено придатним до військової служби. Про це йдеться у вироку Тлумацького...

Бізнесмена з Одеси та його сина засудили за спробу... завести раба

четвер, 23 травень 2024, 11:28

Київський районний суд міста Одеси визнав винними одеських підприємців у викраденні людини та вимаганні й засудив їх до п'яти та чотирьох років позбавлення волі, замінивши реальний термін на іспитовий. Як зазначається у вироку суду, підприємці, батьки ...