Не тільки дуже темні ночі: Вчені розповіли, що станеться із Землею, якщо зникне Місяць

Група фахівців розповіла, що станеться із Землею в разі зникнення її природного супутника, повідомляють Патріоти України.

Вчений Джек Бернс розповів, що на погодні умови на нашій планеті впливає нахил осі Землі, і він би обов'язково змінився в тому випадку, якщо б не була гравітаційного тяжіння Місяця. Зникнення супутника відразу б викликало різкі кліматичні зміни. Місяць здійснює прямий вплив на припливи, його гравітація впливає на Землю, постійно відтягуючи хвилі океанів назад і вперед. Якби Місяць зник, ці процеси істотно сповільнилися б, що в підсумку призвело до катастрофічної ситуації в прибережних екосистемах. Приливні рухи сприяють формуванню океанських течій, а вони, в свою чергу, впливають на погоду.

У той же час вчені зазначають, що якби раптом завтра на небі зник Місяць, люди б не відчули серйозних змін. Ночі стали б дуже темними, оскільки поверхня Місяця відбиває сонячне світло і висвітлює нічне небо. Від відсутності місячного світла серйозно постраждають нічні комахи, птахи і тварини, яким доводилося підлаштовуватися під ці умови протягом усього періоду еволюції.

Нові виплати від держави: Ось кому нарахують 1000 грн і як отримати

четвер, 25 червень 2026, 19:24

Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...

Страшна трагедія: Віцечемпіонка Європи та учасниця Олімпійських ігор загинула після падіння з 11-го поверху (фото)

четвер, 25 червень 2026, 18:52

Відома угорська борчиня, віцечемпіонка Європи та учасниця Олімпійських ігор у Ріо 32-річна Жанет Немет загинула внаслідок падіння з 11-го поверху в столиці Болгарії Софії повідомляє fakti.bg. Раніше олімпійська чемпіонка пішла з життя у день презентаці...