Не тільки велика вода та інфекційні хвороби: Херсонцям загрожує несподівана небезпека після повені

Повінь у Херсонській області, викликана підривом Каховської ГЕС, створила для України ще одну несподівану проблему, яка буде існувати десятиліттями – міни, віднесені водою з мінних полів, які тепер розсіяні по всій зоні паводку, передають Патріоти України.

Як пише Reuters, на проблему звернули увагу в Міжнародному комітеті Червоного Хреста (МКЧХ). Відзначається, що частина вибухонебезпечних предметів так і залишилася на мінних полях, а частина осіла в річковому мулі, а то і просто в полях, садах і дорогах на величезній території.

"У минулому ми знали, де знаходиться небезпека. Тепер ми не знаємо. Все, що ми знаємо, це те, що вони знаходяться десь нижче за течією", - заявив глава відділу по боротьбі зі збройовим забрудненням МКЧХ Ерік Толлефсен.

Він зазначив, що знайдені під водою в Данії в 2015 році міни часів Другої світової війни виявилися все ще активні. Відповідно нинішнє мінне забруднення Херсонщини - це проблема на десятиліття.

Толлефсен сказав, що проблема з мінами полягає не обов'язково в їх номінальній кількості, а в тому, де вони були встановлені, особливо в такій країні з розвиненим сільським господарством, як Україна.

Він повідомив, що в районах нижче за течією від греблі є мінні поля протипіхотних і протитранспортних мін, встановлених сторонами конфлікту.

Під час візиту в середу в Херсон, сильно постраждалий від стихії, віце-прем'єр-міністр України Олександр Кубраков також попередив про небезпеку, яку представляють плавучі міни, а також про поширення хвороб і небезпечних хімічних речовин в паводкових водах.

Наче мультяшний красень Дамбо: У глибинах Тихого океану зафільмували рідкісного восьминога (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 3:25

Восьминіг, схожий на головного героя фільму Діснея 1941 року, плавав за допомогою своїх плавників, схожих на вуха. Рідкісний восьминіг Дамбо був знятий на відео за допомогою дистанційно керованого апарату в північній частині Тихого океану. Він потрапив...

У США спіймали алігатора-людожера: Перехожий побачив рептилію за страшною трапезою (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 2:35

У американському штаті Флорида перехожий помітив алігатора з людськими рештками в пащі, повідомляють Патріоти України з посиланням на Sky News. . Плазуна розміром майже 4 метри (13 футів) побачив Джамаркус Буллард 22-го вересня. Алігатор перебував у...