Не треба плутати з повісткою: За новим законом ТЦК вручатиме ще один документ

В Україні Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки зможуть вручати громадянам не лише повістки, а й вимоги. Цей документ фактично є "попередженням", після якого ТЦК може звернутися до суду для обмеження ухилянта у праві керування транспортним засобом. Нововведення передбачене новим законом про мобілізацію, передають Патріоти України.

Вимога ТЦК може торкнутися громадян, якщо встановлено невиконання ними обов'язків, передбачених:

– ч. 1 ст. 22 у новій редакції (неявка на виклик ТЦК, непроходження медичного огляду);

– ч. 3 ст. 22 (неуточнення у ТЦК своїх військово-облікових даних протягом 60 днів);

– вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 210-1 Кодексу про адміністративні правопорушення (порушення законодавства про мобілізацію).

Керівник ТЦК та СП, якщо факт порушення встановлений, спочатку має звернутися до поліції щодо здійснення адміністративного затримання й доставки такого громадянина до ТЦК.

Далі, у разі отримання письмової відповіді від поліції про неможливість здійснити адмзатримання й доставку, керівник військкомату протягом п'яти днів надсилає громадянину в паперовій формі засобами поштового зв'язку рекомендованим листом із повідомленням про вручення вимоги про виконання обов'язків. Документ, який називається "вимога", не слід плутати з повісткою.

Днем вручення вимоги ТЦК вважатиметься:

– день вручення вимоги під розписку засобами поштового зв'язку;

– день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою ТЦК;

– день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси.

Якщо військовозобов'язаний ігноруватиме вимогу й добровільно протягом 10 календарних днів від дня вручення не виконає обов'язків, військкомат матиме можливість передавати справу до суду, щоб обмежити ухилянта у праві керування авто.

Наступна процедура повністю залежить від суду. Додамо: крім вищезгаданого обмеження до особи чи підприємства, де вона працює, можуть застосувати досить серйозні штрафи за порушення правил військового обліку. І в такому разі складна судова процедура не потрібна.

Його звуть Ромео... Бик з США потрапив до Книги рекордів Гіннеса як найбільший серед своїх сородичів

субота, 25 травень 2024, 2:35

6-річний бик на ім'я Ромео з Орегону став найвищим биком у світі, визначила Книга рекордів Гіннеса. . Його зріст становить 1 метр 94 сантиметри. Ромео належить до голштинської породи. Її представники мають великі розміри, але більшість з них не отриму...

Це вже не "мангали" та "сараї" як в російських танках: Рінат Ахметов розпочав виробництво екранів, що захищають українські Т-64, Т-72 і Abrams від FPV

субота, 25 травень 2024, 1:45

Конструкція вагою до 430 кг прикриває основні зони потенційного враження безпілотником-камікадзе. Ці сталеві екрани почали вже постачатися ЗСУ, до речі - безплатно. Мілітарна ініціатива "Сталевий Фронт" бізнесмена Ріната Ахметова повідомила про серійне...