Не треба спекулювати: Йосип Зісельс оцінив вимогу деяких єдиноплемінників змінити державну мову в єврейських школах України на іврит та ідиш

Українським євреям краще навчитися вільно розмовляти в першу чергу українською.

Йосип Зісельс. Фото: Новинарня.Мовою викладання в єврейській школі й у всіх повинна бути українська. Про це зазначив відомий дисидент та громадський діяч Йосип Зісельс в інтерв’ю, передають Патріоти України.

«В ті часи, коли я займався відродженням єврейського життя, мене питали, як я думаю: на якій мові будуть розмовляти євреї в Україні через 50 років? На івриті чи на ідиші? Я відповідав – вони розмовлятимуть українською. Адже я бачив, що британські євреї розмовляють англійською, французькі – французькою і т.ін. І це є ознакою сучасності. Євреї такі ж громадяни, як і інші і повинні розмовляти державною мовою», - заначив Зісельс.

Він згадав чудових єврейських письменників, які писали чудовою українською. «Нещодавно пішов з життя один з найкращих українських поетів Мойсей Фішбейн. Останні місяці я займався його справами і доглядом за ним. Збирав гроші йому на ліки», - розповів Зісельс.

«Та й у мене, як російськомовного єврея, українська не є рідною мовою. А з 1990 року я збираю колекцію євреїв, які зі мною розмовляють виключно українською мовою», – зазначив він.

Джерело: Главком

Удача обернулась бідою: На Закарпатті потонув рибалка - його затягнула у воду велетенська риба

вівторок, 4 серпень 2020, 16:37

3 серпня в селі Горбок Закарпатської області потонув рибалка, якого затягнула у воду риба, яка потрапила на гачок. Чоловік, який ловив рибу один, втратив рівновагу через велику рибу, яка потягнула його в воду, розповіли очевидці, передають Патріоти Укр...

"Три людини сперечалися. Вони були, ймовірно, п'яні": Побиту на турецькому пляжі українську топмодель звинуватили в брехні (фото)

вівторок, 4 серпень 2020, 16:28

У Туреччині розгорівся скандал після того, якукраїнська модель Дар'я Кирилюк заявила до поліції про побиття на пляжі Момо в Чешмі, передають Патріоти України. Кирилюк розповіла, що охоронці побили її та ще трьох дівчат без будь-якої причини. А адмініст...