Захід України накрила масштабна повінь. Сотні сіл пішли під воду, зруйновані мости, дороги, підтоплені поля і дома. До такої екологічної катастрофи призвели не тільки рясні дощі та вирубка лісів, а ще і засміченість, хаотичне будівництво гідротехнічних споруд і житлових будинків на заборонених територіях. Як розповіла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, масштаби повеней в інших країнах не такі серйозні в Україні. В ефірі програми "Право на владу" еколог пояснила, чому так відбувається, повідомляють Патріоти України.
"Більшість річкового стоку всіх Карпат знаходиться саме в українських Карпатах. Масштаби повеней в інших країнах менше, тому що там немає тотальних вирубок. Там інша система водокористування і водогосподарської діяльності", - зазначила Тимочко і повідомила, що верхня межа лісу зменшилася з 1400 до 1200 метрів.
"Тобто, вирубувалося високогір'я, саме там, де затримувалася величезну кількість вологи, і вода б там не злітала в річки", - пояснила експерт.
За словами еколога, важливою проблемою є також і хаотичне будівництво малих гідроелектростанцій у Карпатах, і вони сприяють тому, щоб затримувалося проходження проток води. "Крім того, забудова. Ресторани на берегах річок... мені все одно що їх знесе. Але коли дозволяють будувати житлові будинки саме в заплаві гірських річок, це є злочином. В лісі залишають все окрім цінної деревини, все що менше діаметра 20 см, залишається в лісі. Ніхто це не прибирає, не обробляє і не використовує. При таких масах води це все буде зноситися і тоді масштаби повені збільшуються в рази, тому що вода не проходить вільно", - додала Тимочко.
Вона пояснила, що укріплення берегів не запобіжить повені. Найоптимальніший варіант за словами експерта – будівництво систем перехоплення води, так звані ставки, які дозволять затримувати потоки води.
Американський природоохоронець Пол Росолі дозволив величезній змії з'їсти себе живцем на камеру. Це сталося ще 2014 року під час роботи над документальним фільмом для каналу Discovery, пише LADbible, передають Патріоти України. У суперечливому фільмі п...
Рідкісний амулет віком 1600 років, знайдений археологами у стародавньому місті Адріанополіс (європейська частина сучасної Туреччини.-ПУ), містить зображення Соломона, який перемагає диявола. Ця знахідка апелює до вилучених з канонічної Біблії віршів, д...