На зимовий час країна переходить в останню неділю жовтня. Щороку о 04:00 стрілки переводять на годину назад.
На літній час годинник переводить в останню неділю березня. У 2023 році це буде 26 березня о 03:00.
У країнах Євросоюзу перехід на зимовий час також здійснюється в останню неділю жовтня. 30 жовтня о 04:00 стрілки годинника переведуть на годину назад. Як і раніше, різниця з Україною складатиме одну годину.
Хоча в ЄС все більше прихильників таких переходів, і незабаром єдиний час може повернутись на континент.
Експерти у галузі енергетики вважають, що за рахунок переведення стрілок годинника вдається заощадити не більше 2% електроенергії, що зовсім не суттєво.
За їх розрахунками, економити слід шляхом модернізації промисловості, зміни графіка робочого часу промислових підприємств та запровадження нічних змін.
Багато вчених відзначають, що сезонний перевод годинника змінює біологічні ритми людини і не дуже добре позначається на здоров'ї. Особливо страждають пацієнти з серцево-судинними захворюваннями.
Зміна режиму та нестача сну можуть спровокувати стреси. Емоційно чутливим людям потрібно заздалегідь готуватися до переведення часу — більше бувати на свіжому повітрі, поступово змінювати час підйому вранці та відходу до сну ввечері.
Згідно зі статистикою, коли переводять годинник, збільшується кількість ДТП та травм.
Українська журналістка Лєна Чиченіна була вражена мовними змінами в Запоріжжі - на кожному кроці під час своєї поїздки чула українську. Востаннє журналістка була в місті орієнтовно 10 років назад, тож порівняти було з чим. Своєю історією Чиченіна поділ...
Екзотичний пернатий, який, імовірно, втік з неволі, протягом кількох тижнів атакував з півсотні мешканців містечка Фламстед, графство Хартфордшир, що на північ від Лондона, передають Патріоти України з посиланням на ВВС. Все розпочалось коли небачений ...