Не забудьте: Найближчої ночі Україна переходить на зимовий час

На зимовий час країна переходить в останню неділю жовтня. Щороку о 04:00 стрілки переводять на годину назад.

На літній час годинник переводить в останню неділю березня. У 2023 році це буде 26 березня о 03:00.

У країнах Євросоюзу перехід на зимовий час також здійснюється в останню неділю жовтня. 30 жовтня о 04:00 стрілки годинника переведуть на годину назад. Як і раніше, різниця з Україною складатиме одну годину.

Хоча в ЄС все більше прихильників таких переходів, і незабаром єдиний час може повернутись на континент.

Експерти у галузі енергетики вважають, що за рахунок переведення стрілок годинника вдається заощадити не більше 2% електроенергії, що зовсім не суттєво.

За їх розрахунками, економити слід шляхом модернізації промисловості, зміни графіка робочого часу промислових підприємств та запровадження нічних змін.

Багато вчених відзначають, що сезонний перевод годинника змінює біологічні ритми людини і не дуже добре позначається на здоров'ї. Особливо страждають пацієнти з серцево-судинними захворюваннями.

Зміна режиму та нестача сну можуть спровокувати стреси. Емоційно чутливим людям потрібно заздалегідь готуватися до переведення часу — більше бувати на свіжому повітрі, поступово змінювати час підйому вранці та відходу до сну ввечері.

Згідно зі статистикою, коли переводять годинник, збільшується кількість ДТП та травм.

Шок не лише для рідних, а навіть для лікарів: У горлі 7-річної дитини жила 12-сантиметрова п'явка. Як паразит туди потрапив (фото)

понеділок, 20 січень 2025, 6:00

Батьки хлопчика, якого звуть Сяосян, звернулися до лікарів зі скаргами на утруднене дихання дитини. Під час медичного огляду маленький пацієнт викашляв 12-сантиметрову живу п'явку, тим самим шокувавши медиків, передають Патріоти України з посиланням на...

Є п'ять причин: Чому "Національний кешбек" може не надійти на картку

неділя, 19 січень 2025, 22:55

В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....