Не забудьте загадати бажання: Коли українці зможуть спостерігати пік зорепаду Оріоніди

Сприятиме астрономічним практикам тепла погода і безхмарне небо в більшості регіонів.

В ніч з 21 на 22 жовтня жителі Землі зможуть спостерігати неймовірний зорепад. З півночі і до світанку можна буде милуватися метеорним потоком Оріоніди. У ці дні метеори відрізняються яскравістю і особливим мерехтінням, пролітають досить часто, можна побачити спалах кожні три-п'ять хвилин, інформують Патріоти України.
Як зрозуміло з назви небесного явища, радіантом (умовною точкою-джерелом метеорів) є сузір'я Оріона. Відповідно, найкраще спостерігати падаючі зірки, коли Пояс Оріона (три найяскравіші зірки в сузір'ї) виявиться на достатній висоті над горизонтом. Сприятиме астрономічним практикам тепла погода і безхмарне небо в більшості регіонів.

Джерелом метеорного потоку Оріоніди є комета Галлея. Слід від комети добре видно двічі на рік: у другій половині жовтня (і це явище називається Оріоніди), а також в травні, і цей метеорний дощ має назву Акваріди.

Хіти тижня. Раптова блокада серця: Андрій Данилко ледь не помер під час недавнього виступу

понеділок, 18 листопад 2019, 12:00

Андрій Данилко ледь не помер під час зйомок новорічного концерту. У 46-річного артиста трапилася блокада серця - різке скорочення серцевого ритму. Як пише видання Clutch, інцидент стався 4 листопада, передають Патріоти України. В цей день проходили зйо...

Резонанс тижня. Вбивство чи нещасний випадок? У Львові на залізничній колії дивно загинув офіцер ЗСУ (фото)

понеділок, 18 листопад 2019, 11:30

У ніч на 11 листопада у Львові на залізничній колії знайшли тіло загиблого підполковника ЗСУ Олексія Тропова. У департаменті з питань цивільного захисту повідомили, що його смерть імовірно наступила через зіткнення з протягом, передають Патріоти Україн...