Не зірка, не планета, не комета і не астероїд: Астрономи б’ють на сполох через один з найяскравіших об'єктів на нічному небі

BlueWalker 3

Вчені з Міжнародного астрономічного союзу повідомили, що одним із найяскравіших об'єктів, видимих на нічному небі, є не зірка чи планета, а прототип супутника BlueWalker 3.

«Він неприйнятно яскравий для багатьох спостерігачів за небом у всьому світі», — сказала член Центру захисту неба від флотилій супутників, пише Space.com.

BlueWalker 3, який є частиною системи зв’язку 5G, розробленої компанією AST SpaceMobile, виглядає надзвичайно яскравим з Землі, оскільки, окрім адаптера ракети-носія (LVA), він має масивну структуру.

Насправді BlueWalker 3 вважається найбільшою комерційною антенною системою, яка коли-небудь була розгорнута на низькій навколоземній орбіті, його запустили у вересні 2022 року.

Ця конструкція займає близько 64 квадратних метрів простору, її панелі є відбивними, її можна порівняти з гігантським дзеркалом, яке постійно відбиває сонячне світло.

Наразі йде активна робота таких компаній, як Amazon Kuiper, які у співпраці з астрономами розробляють проекти пом’якшення наслідків впливу яскравого неба на дослідження Всесвіту.

Але астрономи стверджують, що в цій галузі необхідно ще багато працювати.


Покарання за неявку до ТЦК: В Україні посилять відповідальність, зокрема кримінальну

понеділок, 11 грудень 2023, 8:07

У В новому законопроєкті про зміни до мобілізації можуть посилити покарання за неявку до ТЦК - збільшити термін арешту, штрафи, заочно притягати до відповідальності. Про це повідомляється у статті "BBC News Україна", передають Патріоти України. За інфо...

Бідолаха скаржився на головні бої та судоми: Чоловік підхопив інфекцію через неправильне вживання свинини. Лікарі виявили в організмі 700 стьожкових червів (фото)

понеділок, 11 грудень 2023, 7:44

Зазначається, що 43-річний Чжу Чжун-фа з міста Ханчжоу на сході Китаю щонайменше місяць скаржився на напади та головні болі, проте до фахівців не поспішав іти. Коли терпіти вже було неможливо він звернувся до лікаря. Пацієнт помітив, що судоми і мігрен...