Небезкорисний "друг": Популярний серед українців антивірус потайки майнить криптовалюту

Він працює у в фоновому режимі, а видалити його можна лише вручну через файловий менеджер.

У червні 2021 року розробники Norton 360 вбудували у свій антивірус майнер криптовалюти – "ПК і захищений, і заробляє", мовив слоган. Тоді в компанії запевняли, що таким чином вони намагаються захистити користувачів від шкідливого ПЗ для майнінгу, зазначають Патріоти України.

Днями користувачі антивірусу стали скаржитися на неможливість відключення вбудованого в нього майнера Norton Crypto. Згідно з назвою, вона призначена для майнінгу криптовалюти (а саме Ethereum) "коли ваш ПК не використовується" (цитата з офіційного FAQ).

Здавалося б, нічого кримінального в цьому немає – тим більше якщо користувач сам погоджується з установкою майнера та його активацією. Але річ у тому, що під час своєї установки Norton Antivirus ніяк не повідомляє про те, що заодно буде встановлений ще й криптомайнер. Ба більше, функція майнінгу активується, коли антивірус знаходиться в режимі очікування, попри заяви розробників, що Norton Crypto за замовчуванням неактивний.

У власників піратських версій Windows почали красти гроші з криптогаманцівПікантності ситуації додає той факт, що видалити криптомайнер просто так не вийде. Для цього потрібно знести весь антивірус і почистити реєстр. Як зауважили користувачі Reddit, новий компонент антивірусу поводиться точнісінько як шкідливе ПЗ.

Хто в зоні ризику

Криптомайнер, вбудований в антивірус Norton 360, запускається далеко не на всіх ПК, навіть якщо не зняти потрібну галочку при установці. Проблема зачіпає наступні пристрої:

  • Windows 7 SP1;
  • Windows 8;
  • Windows 8.1;
  • Windows 10;

Підтримка "одинадцятки" на момент публікації матеріалу реалізована не була, та й на урізаній Windows 10s майнер теж не запуститься. Також проблема обійде стороною власників ПК на базі Apple macOS або сучасних дистрибутивів Linux.

Бізнесмена із Тюмені, який публічно зіграв гімн України на піаніно, визнали винним у "пропаганді нацизму" (відео)

субота, 21 травень 2022, 0:33

Російський підприємець Володимир Фофанов на набережній міста Тюмені зіграв на вуличному фортепіано мелодію українського державного гімну і виклав запис у соцмережі. Через це його звинуватили у “пропаганді нацизму”, інформують Патріоти України. Як повід...

У Києві з’явилася клумба з російським кораблем (фото)

п’ятниця, 20 травень 2022, 23:26

У кожному районі Києва з’явиться квіткова композиція, що символізуватиме незламний дух українського народу під час війни, першою такою композицією стала клумба у вигляді марки з зображенням українського військового на фоні російського корабля. Про це п...