Мати власне житло — це не розкіш, а базова потреба. Проте для медичної сестри в Україні у 2025 році ця потреба виглядає майже як недосяжна мета, особливо коли йдеться про придбання квартири у столиці. Попри всі розмови про підвищення зарплат у медичній галузі, реальні цифри залишають відчуття глибокої нерівності між цінами на нерухомість і доходами тих, хто стоїть на сторожі здоров’я нації, передають Патріоти України.
За даними порталу Work.ua, у квітні 2025 року середня зарплата медсестри у Києві становить 22 500 грн. Це на 22% більше, ніж торік, але навіть таке зростання виглядає символічним, якщо порівняти його з цінами на житло.
Ціна однокімнатної квартири на вторинному ринку столиці, згідно платформі ЛУН, в середньому коливається в межах 1,05 млн грн. Якщо медсестра вирішить відкладати половину своєї зарплати щомісяця, їй доведеться робити це 19,6 років, аби назбирати на власну квартиру. Це без врахування інфляції, коливань на ринку, зростання цін або власних життєвих витрат.
На двокімнатну квартиру, яка сьогодні коштує в середньому 1,65 млн грн, знадобиться понад 31 рік накопичень. І це — за умови повної фінансової дисципліни та стабільності ринку, що в українських реаліях виглядає утопією.
Якщо в Києві ситуація ще більш-менш терпима, то в інших містах країни зарплати медичного персоналу виглядають ще менш оптимістично. Ось які середні зарплати медсестер фіксують у квітні 2025 року:
Навіть у регіонах, де зафіксовано найбільше зростання зарплат (як-от Тернопіль), рівень доходу все одно не дозволяє працівниці медицини сподіватися на житло без допомоги держави, родини чи кредитних інструментів.
З одного боку, наявність банківських іпотечних програм дає шанс пришвидшити процес купівлі житла. Але на практиці медсестра з доходом у 22 500 грн навряд чи отримає вигідні умови — здебільшого банки очікують значно вищих доходів для мінімізації ризиків. Ба більше, щомісячний платіж за кредитом може сягати половини зарплати, а це означає обмеження в усьому — від харчування до медичних витрат чи навчання дітей.
Експертна група з Великої Британії та Норвегії провела масштабне наукове дослідження, щоб визначити, як особистісні характеристики людини впливають на рівень її доходу. Результати експерименту показали, що деякі якості характеру сприяють фінансовому ус...
В Україні змінять правила автострахування для ветеранів і людей з інвалідністю внаслідок війни – тепер їм компенсуватимуть витрати на автоцивілку. До 30 червня 2025 року можна не купувати поліс взагалі, а з 2025-го – отримувати 100% компенсацію, переда...