"Неймовірна слабкість та головний біль": Доброволець розповів про побічні ефекти при випробуванні вакцини від коронавірусу

На третій день основні симптоми зникли, але побічні ефекти тривали.

Фармацевтична компанія AstraZeneca призупинила всі клінічні випробування вакцини від коронавірусу, яку розробляють при Університеті Оксфорда через те, що один з добровольців, на яких її випробували, через 14 годин після ін'єкції відчув себе погано. Про це повідомляє Mail Online, передають Патріоти України.

У чоловіка, якому зробили щеплення, піднялася температура, з'явився озноб і лихоманка, головний біль і втома. "Я почувався неймовірно слабким, не міг встати і поворухнутися, тому моєму партнеру довелося дати мені парацетамол. Температура трималася близько одного дня, і я просто почувався дуже слабким і млявим і нічого не міг зробити", - розповів він.

Протягом перших двох днів після уколу у нього також був сильний головний біль, через який йому було важко зосередитися, і постійний озноб. На третій день основні симптоми зникли, але побічні ефекти тривали.

Через це скасували другу частину випробувань вакцини - ревакцинацію. "Оскільки у добровольця була виявлена хвороба, яка може бути пов'язана або не пов'язана з вакциною, ми відкладаємо випробування до отримання додаткової інформації", - йшлося в електронному листі, який отримали добровольці.

Виступаючи на прес-конференції, головний науковий радник уряду Великої Британії Патрік Валланс сказав, що така пауза під час клінічних випробувань не є чимось незвичайним. Він додав, що аналогічних зупинок слід очікувати і в інших триваючих випробуваннях вакцин проти коронавірусної інфекції.

Експерти сподіваються, що вакцини, отримані в результаті випробувань, зможуть почати використовуватися за призначенням в наступному році. AstraZeneca стала однією з перших компаній, які заявили про успіх масштабних випробувань вакцини від COVID-19. Вакцина знаходиться на другій-третій стадії досліджень. 30 млн доз майбутньої вакцини від компанії вже замовила Велика Британія, а Єврокомісія - 300 млн доз.

"Бойові фенікси" із червоно-чорними крилами: Особливі птахи завітали до заповідника на Одещині (фото)

неділя, 14 серпень 2022, 23:50

До національного природного парку "Тузлівські лимани" в Одеській області прилетіли фламінго. Про це повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв у Facebook, передають Патріоти України. За його словами, до парку прилетіли птахи, яких...

"Росіяни не розпочинали війну": Глава комісії WADA Макларен закликав повернути РФ у світовий спорт

неділя, 14 серпень 2022, 23:29

Голова незалежної комісії Всесвітньої антидопінгової агенції (WADA) з розслідування справи про допінг на Олімпіаді-2014 Річард Макларен назвав несправедливим усунення російських спортсменів від міжнародних стартів. В ефірі спортивному шоу в Німеччині М...