Неймовірна знахідка! Вчені виявили сліди стародавнього царства, згадуваного в Біблії

Дослідники Тель-Авівського університету виявили свідчення біблійного царства в пустелі Арава в 12-11 століттях до нашої ери. Для цього під керівництвом професора Ереза Бен-Йосефа був проведений експертний аналіз зразків, знайдених у місцях виробництва міді в Араві, передають Патріоти України.

У Книзі Буття 36:31 описується царство Едомітян, що існувала до X століття до нашої ери: «…царі, які царювали в Едомі до того, як царював будь-який ізраїльський цар». Але археологічні знахідки показують, що царство Едому процвітало в пустелі Арава в сьогоднішньому Ізраїлі та Йорданії.

Експертний аналіз зразків, знайдених в місцях виробництва міді в Араві, під керівництвом професора Ереза Бен-Йосефа з Департаменту археології і стародавніх близькосхідних культур ТАУ і професора Тома Леві з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, розкриває історію процвітаючого суспільства з мідною «високотехнологічною мережею».

Мідь, яка використовувалася в давнину для виробництва інструментів і зброї, була найціннішим ресурсом на Стародавньому Близькому Сході. Виробництво міді - це складний процес, що вимагає різних етапів.

Команда професора Бен-Йосефа проаналізувала сотні знахідок стародавніх мідних копалень в Йорданії (Файнан) та Ізраїлі (Тімна), щоб реконструювати еволюцію і вдосконалення мідної промисловості за 500 років, що охоплюють початок першого тисячоліття до нашої ери (1300−800 р до н. е .).

«Використовуючи технологічну еволюцію в якості маркера для соціальних процесів, ми змогли ідентифікувати і охарактеризувати виникнення біблійного царства Едом. Наші результати доводять, що це сталося раніше, ніж вважалося раніше, і відбулося відповідно до біблійних описів», — пояснює професор Бен-Йосеф.

Аналіз мідного шлаку при виплавці показує чітке зниження кількості міді в шлаку з плином часу, що вказує на те, що виробництво стало оптимізовано для підвищення ефективності. Дослідники пов’язують це раптове поліпшення з однією з найвідоміших єгипетських навал на Святу Землю: військовою кампанією фараона Шошенка I (біблійний «Шишак»), який взяв Єрусалим в 10-м столітті до нашої ери.

Нове дослідження показує, що втручання Єгипту не супроводжувалося руйнуванням. Замість цього єгиптяни викликали «технологічний стрибок», який включав більш ефективне виробництво міді.

«Наші нові знахідки суперечать думкам багатьох археологів про те, що Арава була заселена вільним союзом племен, і вони узгоджуються з біблійною історією про те, що тут було царство Едомітів. Процвітаюча мідна промисловість в Араві може бути віднесена тільки до централізованої і ієрархічної держави, і це може відповідати біблійному опису царства Едомітів», — підсумовує професор Бен-Йосеф.

З архіву ПУ. "Их нравы": У небі Росії обстріляли пасажирський авіалайнер

п’ятниця, 15 листопад 2019, 11:00

Співробітники правоохоронних органів почали проводити перевірку за даним фактом. Повітряне судно відправили на ремонт. Стало відомо про черговий інцидент зі стріляниною на території РФ. Згідно з даними російського видання «Московський комсомолець», п...

"Мы их у*бем": Цимбалюк жорстко відповів на заклик Коломойського до дружби з Росією (відео)

п’ятниця, 15 листопад 2019, 9:54

Український журналіст Роман Цимбалюк жорстко відреагував на скандальне інтерв'ю олігарха Ігоря Коломойського, в якому він закликав до примирення з Росією. У своєму Telegram-каналі Цимбалюк пояснив на особистому життєвому прикладі, чому вважає таку думк...