Вчені з Каліфорнійського університету за допомогою нейромережі відновили пошкоджені фрагменти текстів на глиняних табличках часів Стародавньої Месопотамії. Про це повідомляється на сайті Національної академії наук США, передають Патріоти України.
Проблема полягала в тому, що з часом на глиняних табличках з'являються тріщини і плями, що ускладнює розшифровку клинопису. Мова йде про сотні тисяч табличок, більшість з яких пошкоджені або мають прогалини. Це документальні джерела політичної, економічної та соціальної історії Древньої Месопотамії.
Месопотамський клинопис, одна з перших відомих форм письма, імовірно був винайдений в кінці четвертого тисячоліття до нашої ери і спочатку використовувався для запису щоденного бухгалтерського обліку на глиняних дощечках.
За допомогою нейромережі вчені з'ясували, що у клинописних текстів 3 основні частини: розділ, що складається з одного або декількох пунктів; список свідків, який іноді супроводжувався їх печатками на табличці; підпис писаря, що складається з його імені і походження писаря, місця написання таблички і точної дати.
Адміністративні тексти в основному були в формі списку з описом об'єкта та сторони. У них використовували скорочені формули і конкретні ключові слова. У них переважно вказана дата, але немає підписів автора і списків свідків.
Оскільки кількість оцифрованих текстів буде рости, нейромережу можна навчити відновлювати тексти інших жанрів, наприклад наукові або літературні.
Соцмережі сколихнув скандал з дитячою письменницею Лесею Ворониною, яка під час виступу на книжковому фестивалі на ВДНГ в Києві "Книжкова країна" висловилася публічно про дитину з аутизмом "Ця істота привертає до себе увагу". Про інцидент написала маті...
Українські моделі платформи OnlyFans протягом 2020-2022 років заробили 111 млн дол. Про це повідомив голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко в інтерв'ю ЕП, передають Патріоти України. "606 (податкових) перевірок тривають, запланован...