Вчені з Каліфорнійського університету за допомогою нейромережі відновили пошкоджені фрагменти текстів на глиняних табличках часів Стародавньої Месопотамії. Про це повідомляється на сайті Національної академії наук США, передають Патріоти України.
Проблема полягала в тому, що з часом на глиняних табличках з'являються тріщини і плями, що ускладнює розшифровку клинопису. Мова йде про сотні тисяч табличок, більшість з яких пошкоджені або мають прогалини. Це документальні джерела політичної, економічної та соціальної історії Древньої Месопотамії.
Месопотамський клинопис, одна з перших відомих форм письма, імовірно був винайдений в кінці четвертого тисячоліття до нашої ери і спочатку використовувався для запису щоденного бухгалтерського обліку на глиняних дощечках.
За допомогою нейромережі вчені з'ясували, що у клинописних текстів 3 основні частини: розділ, що складається з одного або декількох пунктів; список свідків, який іноді супроводжувався їх печатками на табличці; підпис писаря, що складається з його імені і походження писаря, місця написання таблички і точної дати.
Адміністративні тексти в основному були в формі списку з описом об'єкта та сторони. У них використовували скорочені формули і конкретні ключові слова. У них переважно вказана дата, але немає підписів автора і списків свідків.
Оскільки кількість оцифрованих текстів буде рости, нейромережу можна навчити відновлювати тексти інших жанрів, наприклад наукові або літературні.
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...
Нове відкриття у Великій піраміді Гізи в Єгипті дозволяє припустити, що ця споруда була не просто місцем останнього упокою фараона, а й гігантською електростанцією. Про це пише Daily Mail, передають Патріоти України. "Вчені піддали конструкцію віком 46...