Повний локдаун в Україні потрібно було ввести ще тиждень-півтора тому, однак при владі не вистачило на це рішучості. Уряд просто "підвісив" ситуацію з карантинними обмеженнями, заявив бізнесмен, ексдепутат Київради Олексій Давіденко, пише "Гордон". А пов'язати локдаун з якоюсь конкретною датою - це абсурдна ідея, вважає він, передають Патріоти України.
На його думку, в уряді немає керівників "з яйцями", готових брати на себе відповідальність. "Локдаун запроваджується, коли близький колапс системи охорони здоров'я. Всі, хто сьогодні перебуває в медичному середовищі, чітко розуміють, що реанімації вже на межі колапсу, тому що не вистачає ліжок навіть в містах-мільйонниках. А райцентри на межі колапсу через брак звичайних стаціонарних ліжок, підключених до кисню", – наголосив бізнесмен.
Влада не повинна обговорювати, із чого пов’язати карантин – вихідними днями, Новим роком або ще з чимось, заявив він. "Вони мають говорити, що локдаун потрібно вводити з такого числа, тому що ми не справляємося, у нас не вистачає ліжок з киснем, лікарі валяться з ніг. У нас люблять відкривати об'єкти або вручати нагороди на честь якогось свята. І зараз аналогічна ситуація – ми шукаємо дату для введення локдауну. Я вважаю, це абсурд", – зазначив Давіденко.
Він сказав, що система охорони здоров'я може й не витримати до 25 грудня. "Ми всі обивателі. Ми не володіємо статистичними інсайдом, як МОЗ, Офіс президента і РНБО. Сказати наша математична модель показала, що 25 грудня треба закритися, – це позиція. А закритися до Різдва – це не позиція", – уточнив він.
На його думку, в Україні вже тиждень-півтора як повинні були ввести тотальний локдаун. "Ми б спокійно його прожили, не поставили б систему медицини на коліна і до 15 грудня вийшли з карантину, встигли б ще заробити та піти на новорічні свята, які характеризуються дуже низькою активністю людей. Українці й так будуть сидіти до 7 січня вдома. Для цього не треба вводити карантин", – вважає він.
Влада не хоче брати на себе відповідальність і закривати країну, сказав він. "Немає керівників із яйцями. Немає того, хто готовий взяти відповідальність. Коли ти знаходишся в бізнесі, ти весь час змушений ухвалювати рішення (популярні та непопулярні). Керівники звикли щодня десятки разів брати на себе відповідальність – перед акціонерами, власниками, співробітниками і їхніми сім'ями. Тому тебе цінують. А туди (у владу, – ред.) хвилею винесло аферистів, які не в змозі ухвалювати рішення. Ми це бачимо. Навіть якщо помилилися, доведіть розпочате до кінця. Вони просто не ухвалюють жодних рішень, а підвішують ситуацію На вузлики підвішують купу проблем, і всі вони висять. З локдауном аналогічна ситуація", – заявив Давіденко.
Що відбувається при локдауні?
У країнах, де вводиться локдаун, повністю або частково обмежують вільне пересування та соціальні контакти громадян.
Під час локдауну не працюють практично всі підприємства, установи та організації, зокрема, освітні, розважальні, спортивні, заклади громадського харчування (можуть працювати тільки на доставку або продавати їжу на винос) тощо. Співробітників підприємств, організацій та установ максимально переводять на роботу в онлайн-режимі.
18 січня до поліції надійшла заява від 30-річної жінки про встановлення місцезнаходження її цивільного чоловіка 1983 року народження. Зі слів заявниці, він перестав виходити з нею на зв'язок з 16 січня, тому що його забрали співробітники ТЦК. У своєму ...
В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...