Немає ресурсів: У Києві через карантин відправили додому пацієнтів при смерті

У Києві в зв'язку з карантином почали виписувати з лікарень людей із групи високого ризику, які вмирають від важких хвороб. Про це йдеться в розслідуванні "Слідство.Інфо", передають Патріоти України.

Багато з них страждають від сильного болю і потребують регулярних ін'єкціях морфіну, супроводу лікарів і підтримки дихання. До того ж, всупереч наказу МОЗ про заборону паліативним відділенням відмовляти в госпіталізації таким пацієнтам, фактично лікарні не приймають нових хворих, посилаючись на карантин.

Так, у Олександрівській та Київській міській лікарні №18, незважаючи на планову потужність на 10 пацієнтів і фактичну чергу на госпіталізацію, що діяла до введення в державі карантину, зараз залишилося по три пацієнти в кожному відділенні.

Відзначається, що ніяких нових правил після ведення карантину для таких медустанов не з'явилося і вони повинні продовжити працювати в звичайному режимі.

Порушення прокоментувала директор Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург. "З огляду на те, що паліативний пацієнт під час епідемії є найбільш вразливим до інфікування і в подальшому може мати важкий перебіг захворювання, акцент паліативної допомоги перенесено на виїзні бригади відділень паліативної допомоги, які можуть у повному обсязі забезпечити паліативну допомогу на дому", – заявила вона у відповіді на запит.

У багатьох хоспісах Києва дійсно є виїзні бригади (мобільні служби) – лікарі, які при необхідності можуть приїхати на консультацію до пацієнтів додому.

Однак вони обслуговують тільки певні райони і, за словами експертів, мають обмежений людський і матеріальний ресурси. Отже, частина пацієнтів, ймовірно, втратили доступ до життєво необхідної для них медичної допомоги.

Бронювання анулюють одним рішенням: Ось хто втратить захист уже незабаром

середа, 24 червень 2026, 13:40

Кабінет Міністрів України розпочав масштабне оновлення системи бронювання військовозобов’язаних. 30 травня уряд ухвалив постанову, яка до 1 вересня 2026 року має повністю змінити підходи до бронювання для бізнесу та працівників. Підприємствам надали пе...

Міноборони України запровадило новий базовий контракт: для військовослужбовців на тилових і небойових посадах

середа, 24 червень 2026, 12:58

24 червня Міністерство оборони України у межах трансформації Сил оборони запровадило новий базовий контракт для військовослужбовців на небойових посадах. Контракт передбачений для діловодів, бухгалтерів, майстрів, кухарів та інших фахівців на посадах, ...