Неприємне відкриття: Вчені підтвердили, що коронавірус передається через очі

Якщо краплі від чхання або кашлю зараженої людини потраплять на поверхню ока, людина може заразитися.

Коронавірусом COVID-19 можна заразитися через очі. Це підтвердили у своєму дослідженні американські вчені. Вони виявили, що новий вірус містить білок, який використовується для зв'язування з людськими клітинами, зокрема клітинами в очах. Дослідження провела команда, очолювана Медичною школою Університету Джона Хопкінса (Балтімор, США), передають Патріоти України із посиланням на Daily Mail.

Вчені порівняли аналізи з очей десяти пацієнтів, які загинули від коронавірусу, з аналізами людей, які не були інфіковані. З'ясувалося, що вірус SARS-CoV-2 фіксується на рецепторах ACE-2 (ангіотензинперетворювальний фермент 2), відомий як "ворота" клітин всередину організму. Ці рецептори знаходяться в дихальних шляхах і легенях, але також їх виробляють і очі, що робить їх мішенню для коронавірусу.

Це означає, що якщо краплі від чхання або кашлю зараженої людини потраплять на поверхню ока, людина може заразитися. Сльози також можуть служити поширенням інфекції.

Вчені зазначили, що це пояснює, чому деякі пацієнти з COVID-19 страждають від кон'юнктивіту – запалення ока, яке викликає його почервоніння й інфікування.

Передбачається, що людина з великою кількістю рецепторів АСЕ-2 може бути більш сприйнятливою до вірусного навантаження. Команда також шукала TMPRSS2 – фермент, який допомагає проникненню коронавірусу після зв'язування вірусного білка з ACE2. ACE2 і TMPRSS2 повинні бути присутні в одній і тій же клітині, щоб вірус міг ефективно реплікуватися.

Хіти тижня. Таємниці королівського двору: Принц Вільям і Кейт Міддлтон відмовляли принца Гаррі від одруження на Меган Маркл

середа, 8 липень 2020, 3:00

Що насправді відбувається в королівському палаці і як це - бути частиною британської монархії, завжди цікавило публіку, а тому будь-які інсайдерські відомості стають приводом для газетних сенсацій. Цього разу в Британії обговорюють нову книгу журналіст...

Хіти тижня. "Окупанти в істериці, солдат кидають до казарм": Армію "ДНР" атакував коронавірус, хворіють всі

середа, 8 липень 2020, 1:00

"Армію "ДНР" косить коронавірус. Станом на початок липня на COVID-19 захворіли понад 480 терористів, кількість контактних осіб склала близько 4,5 тисяч. Про це повідомив донецький блогер Злобний Укр, передають Патріоти України. "У травні до Донецька п...