Нереалізовані сенсації "АвтоЗаЗа": Дводверне купе "Зоря" у 1960-ті могло стати "бомбою" радянського автопрому

Український автомобіль "Зоря" вирізнявся інноваційною конструкцією зі склопластиковим кузовом. Дизайн великого купе виконали у американському стилі.

Мало хто знає, що у 60-х роках українські майстри намагалися налагодити випуск дводверних купе. Автомобіль "Зоря" вирізнявся дуже нестандартною конструкцією. Про цікаву модель розповіли на сайті "Автомодільне бюро".

"Зоря" була розроблена у 1966 році на Сєверодонецькій авторемонтній базі під керівництвом конструктора Юрія Андроса. До речі, він також створив і український мікроавтобус "Старт" (він знайомий із фільму "Кавказька полонянка"), випуск якого налагодили на цьому ж підприємстві.

За однією з версій, українське авто назвали на честь футбольного клубу "Зоря" з Луганська, адже серед розробників були його фанати. Двохдверне купе збудували на шасі "Волги" ГАЗ-21.

Кутастий кузов створили зі склопластику, що було напрочуд для 60-х. Тоді подібна технологія застосовувалася в дорогих спортивних моделях на кшталт Chevrolet Corvette. "Зоря" ж мала бути відносно доступною — її планували продавати за 5000 рублів тоді, як "Волга" коштувала 6000.

У ГАЗ-21 також запозичили заднє скло та світлотехніку, а ось лобове скло взяли у "Чайки". Дизайн був виконаний у дусі американських Cadillac, Ford та Dodge тих років.

"Зоря" вийшла довшою за "Волгу" (5050 мм), але при цьому легшою – 1100 кг. Стандартний 2,4-літровий двигун ГАЗ-21 на 75 к. с. розганяв купе до 130 км/год.

Автомобілі експонували на ВДНГ і збиралися виробляти невеликими серіями. Спочатку планували зібрати 50 авто, однак у результаті випустили лише чотири прототипи "Зорі". Керівництво Луганської області вирішило, що виробництво купе буде нерентабельним через складність виготовлення склопластикових кузовів. До цього часу не збереглося жодного екземпляра цього унікального авто.

Що трапилось 30 травня: Міненерго назвало причину наймасштабнішого з зими відключення світла в Україні

середа, 31 травень 2023, 6:38

Постраждало 2 000 000 абонентів у 12 областях. У вівторок вдень сталося наймасштабніше з лютого відключення світла, яке торкнулося майже двох мільйонів абонентів у 12 областях. . Масове тимчасове відключення світла в Україні, що сталося у вівторок, 3...

Всі сумніви відкинуто: Кабмін різко підвищив тариф на електроенергію для населення з 1 червня, і це тільки початок, - ЗМІ

середа, 31 травень 2023, 5:50

Кабмін затвердив підвищення з 1 червня тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн/кВт-год. Про це повідомляє "Європейська правда", з посиланням на джерело в уряді. За твердженням видання, міністр енергетики Герман Галущенко у терміновому порядк...