Нервозність, безсоння і нудота: Вчені попередили, чим може обернутися любов до кави

Кава для багатьох є найкращим способом почати новий день. Але чи така вона безпечна? Як отримати максимум користі від кави, минаючи шкоду, пише видання The Telegraph, передають Патріоти України.

Всі звикли думати, що кава бадьорить, особливо зранку. Однак експерти попереджають, що напій корисний не всім. Кава – це тонізуючий напій, у кількох ковтках якого містяться тисячі біологічно активних речовин.

Серед цих речовин є і кофеїн, завдяки якому кава і дає відчуття бадьорості, енергії, комунікабельності, гарного самопочуття.

Після того, як ми випили чашку кави, за 45 хв майже 90% кофеїну потрапляє у кров і це відчуття бадьорості та енергії триває ще 2,5-4,5 години, потім кофеїн виводиться з організму і на зміну йому приходить легка втома, особливо якщо вже післяобідній час і, особливо, надвечір.

"Кофеїн є досить потужним стимулятором: він змушує вас почуватися пробудженими та зосередженими, але надлишок може потенційно залишити вас у стані тривоги", - попереджають експерти.

"Занадто багато кофеїну викликає у вас неспокій, нервозність, відсутність сну, нудоту, головний біль і загальне занепокоєння", - каже дієтологиня Торнтон-Вуд.

Кофеїн належить до слабких психостимуляторів. Прикладом сильнодіючого конкурента аденозинових рецепторів є амфетамін, найслабшого – теофілін (у чорному шоколаді).

Якщо ми вживаємо каву щодня і багато, згодом може розвинутись нечутливість до кофеїну. Тому максимально розумною дозою кофеїну є 300 мг на день.

"Кожен такий, який є": Тренер "Челсі" назвав головний недолік Мудрика

субота, 23 листопад 2024, 11:30

Головний тренер "Челсі" Енцо Мареска поділився думкою з приводу гри Михайла Мудрика. Фахівець вважає, що представнику України потрібно поліпшити гру в захисті, передають Патріоти України. «Мудрик не грає з перших хвилин, але він отримує ігровий час. В ...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...