"Невже хтось серйозно вважає, що брудна, пом'ята, вже сотні разів використана маска це - надійний захист?": Вірусолог розкритикував заходи карантину

Київський інфекціоніст Євген Дубровський розкритикував масковий режим в Україні і пояснив, чому він так вважає. За словами медика, що працює у лікарні №4, багато разів використана маска не дає ніякого захисту, а навпаки. Лікар пояснив, що така маска приносить шкоду, а не користь. Свою позицію медик висловив на сторінці в Facebook, передають Патріоти України.

"Невже хтось серйозно вважає, що брудна, пом'ята, вже сотні разів використана маска це — надійний захист? У кишені штанів лежить зім'ята в комок пов'язка, яка стикається з внутрішньою і зовнішньою поверхнею десятки разів на день і потім одягається на обличчя. Я більш ніж впевнений, що в такому вигляді і з такими правилами використання шкоди від масок набагато більше, ніж навіть потенційної користі", - написав лікар.

Річ у тому, що на масці в результаті багаторазового використання за день накопичується величезна кількість патогенів і токсинів. Не варто забувати про ефект перегрівання і гіпоксію, яка особливо небезпечна для літніх людей.

"Медична маска в такому вигляді, як ми її використовуємо, це вже давним-давно не засіб захисту, а всього лише квиток на автобус, проїзний в метро або пропуск в магазин. Тим більше, всі ці тканинні пов'язки на обличчі – про який захист мова?" - дивується медик.

Дубровський вважає, для того , щоб людина постійно міняла маску - її ціна повинна бути доступною, а не 10 гривень за штуку. Тоді б українці змінювали її кожні дві години, як і годиться. "Все, що ми спостерігаємо зараз – лише зовнішня показуха. Реальна картина використання масок не має ніякого відношення до протиепідемічних заходів. На жаль", - резюмував лікар.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...