Незважаючи на участь росіян: Alina Pash поїде на фестиваль Sziget в Угорщині

Українська співачка Alina Pash повідомила, що поїде на фестиваль Sziget, який відбудеться з 10 по 15 серпня 2022 року в столиці Угорщини Будапешті, незважаючи на участь у ньому росіян, через що багато артистів нашої країни відмовляються виступати там. Вона анонсувала нове шоу, створене спеціального для цього заходу, та заявила, що зробить усе можливе, щоб зіркам РФ було соромно за криваву політику Кремля. Про це Pash написала на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

Виконавиця підкреслила, що сама родом із Закарпаття і чудово розуміє, які наративи про війну в Україні притаманні угорцям. За її словами, це не найкращі та не найвідкритіші наші сусіди. "Розумію коментарі з приводу неприпустимої присутності на одному фестивалі разом із російськими виконавцями. Я серйозно розмірковувала над варіантом, щоб відмовитися від участі. Проте для виваженого рішення ми з командою ще й оцінили альтернативні втрати України від відсутності такого великого фестивалю українського голосу. Тоді цей майданчик не протистоятиме росіянам", – почала артистка.

Pash додала, що всі українські артисти, запрошені на фестиваль, вимагали зняття росіян із лайнапу разом із організаторами України, Всеукраїнською асоціацією музичних подій, ще кілька місяців тому – та Sziget, за її словами, зі свого боку зробив кроки на зустріч Україні. Однак, в іншій формі: фандрайзинг, комунікація тощо.

"Так, це цинічно з їхнього боку, підтримувати Україну та легалізувати росіян одночасно. І можна було б порушити скандал публічно, проте це мало б ризик скасувати "досягнення дипломатії" і що найгірше – залишити на фестивалі лише голос росіян. Для менших фестивалів, відмова можливо, якраз мала би більше позитиву в інтересах України, але на таких великих фестивалях як Sziget, зваживши всі фактори, в тому числі готовність інших українських артистів виступати – я також вирішила не відмовлятися, але це дуже непростий і болючий компроміс. Однак ми переконані, що своєю "правильною" присутністю ми допоможемо Україні на міжнародній арені набагато більше, ніж демонстративним демаршем", – пояснила співачка.

Артистка додала, що під час війни використовує всі міжнародні майданчики для просвітництва та донесення правильних повідомлень. "А власне на Sziget я готую особливе шоу. І якщо логістика та час дозволять бути присутніми під час виступу когось із росіян – зроблю все можливе, щоб ці артисти могли відчути сором за те, що вони є частиною суспільства, яке веде війну проти України та всього вільного світу", – резюмувала Pash.

Зазначимо, Sziget – це щорічний фестиваль музики, культури та мистецтва. П'ятий за величиною фестиваль у світі та один із найбільших музичних заходів у Європі. Проходить із 1993 року на острові Обуда. Фестиваль триває 7 днів, програми працюють 24 години на добу.

"Бабиного літа" не буде: Синоптик приголомшив українців несподіваним прогнозом

неділя, 25 вересень 2022, 6:53

В Україні осінь виявилася рання, у вересні температурний фон майже на 3° нижче кліматичної норми, а кількість опадів перевищує місячну норму, розповів синоптик Віталій Постригань, передають Патріоти України. Винуватцями прохолоди і дощів стали циклони...

Сьомий родич після 24 лютого: Барселона стала містом-побратимом Києву

неділя, 25 вересень 2022, 5:57

Міський голова Києва Віталій Кличко та мер Барселони Ада Колоу підписали угоду про побратимство . Київ та іспанська Барселона стали містами-побратимами. Угоду про співпрацю міст підписали у Барселоні мер Києва Віталій Кличко та мер Барселони Ада Колоу...