Ні, це не оселедець і не лосось: Вчені назвали найкориснішу рибу і пояснили чому

Як відомо, фаст-фуд чи надмірне вживання цукру і продуктів на його основі – не завжди є нашими найкращими друзями. Які до того ж можуть стати причиною запалення в організмі. І більшість видів риби вважають хорошими у боротьбі із такою проблемою. Але існує такий, що може впоратись з нею якнайкраще. Подібний висновок доводять дані вчених із Harvard Health Publishing, передають Патріоти України.

Як повідомляють дослідники, причини запалень можуть бути різними. Найчастіше вони виникають у відповідь на якусь травму чи хворобу, наявність токсин в організмі, зайву вагу чи, як писалось вище, надлишок вживання фас-фуду чи цукру. Найбільш корисними продуктами для боротьби із запаленням є жирна риба. Причому найкращою із всіх вважається скумбрія, яку відносять до списку здорових продуктів харчування.

Вся справа у омега-3 та жирних кислотах

Згідно з Міжнародним журналом молекулярних наук, лосось, скумбрія, сардина, оселедець та форель є джерелом найвищих рівнів омега-3. Приблизно 1-3,5 г на одну порцію. Скумбрія серед них має 2,5 г у одній порції. В свою чергу ці жирні кислоти можуть з легкістю зменшити хронічне запалення і знизити ризик серйозних захворювань.

Вважається, що найпоширенішими запальними біомаркерами є діабет, високий рівень холестерину і С-реактивних білків. Відповідне дослідження показало, що споживання жирних кислот омега-3 призвело до зниження рівня цих біомаркерів. Особливо у людей, які страждають на діабет та серцево-судинні захворювання. Про це йдеться у деяких наукових звітах.

Вчені з'ясували, чому діти і дорослі по-різному сприймають час

неділя, 5 лютий 2023, 10:45

Вчені з Університету Етвоша Лорана (Угорщина) провели дослідження, щоб дізнатися, чому у дітей і дорослих відрізняється сприйняття часу. В експерименті взяли участь 138 осіб різного віку. Як зазначено в дослідженні в журналі Scientific Reports, учасни...

Вижила тільки бабуся, яка вийшла на кухню: У Дніпрі російська ракета вбила майже всю родину (фото)

неділя, 5 лютий 2023, 9:55

14 січня російська ракета, яка поцілила в будинок на Набережній Перемоги, 118, у Дніпрі, забрала життя майже всієї родини. Цього дня до батьків у гості приїхали син із сім'єю та донька із чоловіком. Вижити вдалося лише бабусі, яка на момент вибуху вийш...