ПриватБанк почав розслідування ситуації з розширенням до 200 тис. грн кредитного ліміту українському військовослужбовцю, який перебуває в полоні, і відкликає позов про стягнення з нього 254 тис. грн заборгованості. Таке рішення ухвалили після скандалу та скарг родичів військового.
Як повідомила пресслужба банку агентству "Інтерфакс-Україна", на момент розширення кредитного ліміту банк не знав про перебування військовослужбовця в полоні. Крім того, фінустанова зазначила, що такі позови генеруються автоматично.
Вказується, що зараз ПриватБанк чекає на підтвердження документів від сестри військовополоненого. Водночас, за інформацією юристки сестри військовополоненого, перші скарги до банку та НБУ щодо цієї ситуації були написані 24 вересня 2022 року.
За її словами, ПриватБанк у серпні вийшов на зв'язок із сім'єю військовополоненого, попросив дані для ідентифікації клієнта та запропонував їм надати підтвердження статусу військовослужбовця, щоб перерахувати нараховані за користування грошима відсотки.
"Такий підхід однозначно неприйнятний для сім'ї, оскільки сама транзакція має ознаки незаконності. Надалі комунікацій не було", – зазначила вона агентству "Інтерфакс-Україна".
За її словами, клопотання про залишення позову без розгляду, яке банк має надіслати після відкликання свого позову, станом на п’ятницю 25 серпня ще не надходило, і в реєстрі судових рішень інформації про це також не було.
В Україні під час перевірок (інвентаризації) пенсійних справ можуть знизити розмір виплат. Наприклад, Пенсійний фонд може встановити, що частина зарплати або стажу для обчислення пенсії була врахована безпідставно. Про це пише видання "На пенсії", пер...
В Україні військовозобов’язані можуть оскаржити рішення військово-лікарської комісії про придатність до служби, якщо є невідповідність даних із попередніх медичних документів із актуальним обстеженням. Причинами для оскарження можуть бути формальні пом...