Ніхто раніше й не підозрював, що вона їсть: У Північній Америці знайшли нову хижу рослину (фото)

Канадські вчені з Університету Британської Колумбії виявили, що помилковий асфодель (Triantha occidentalis), який росте на північноамериканських болотах, полює на комах. Дослідження опубліковане в науковому журналі PNAS, передають Патріоти України.

Помилковий асфодель був вперше описаний в 1879 році, і весь цей час вчені не підозрювали, що липке стебло квітки потрібне для того, щоб ловити комах. «Ми й гадки не мали, що це м'ясоїдна рослина. Воно було знайдено не в якомусь екзотичному тропічному місці, а прямо у нашого порога в Ванкувері. Ви буквально можете дійти пішки від Ванкувера до цього поля», - сказав ботанік Шон Грем, який керував дослідженням, в інтерв'ю радіостанції NPR.

Команда Грема займалася проектом з генетики рослин, коли вчені помітили, що помилковий асфодель має генетичну особливість, властиву хижим рослинам. Тоді вчені звернули увагу, що ця квітка живе в типових для комахоїдних рослин умовах. «А ще у них (помилкових асфоделів - прим. ред.) є ці липкі стебла. Так що, знаєте, було ніби як цікаво, чи може це бути ознакою того, що рослина м'ясоїдна», - згадав Грем.

Щоб перевірити, чи може рослина харчуватися комахами, на його стебло помістили мух, яким давали корм, що містить ізотопи азоту. Потім ці маркери виявили всередині квітки, що довело її хижу природу. Автори наукової роботи зазначили, що помилковий асфодель - перша нова м'ясоїдна рослина виявлена за останні 20 років.

Співають і галантно кланяються: До українських полярників прийшли гніздитися тисячі пінгвінів

понеділок, 25 жовтень 2021, 8:56

На антарктичну станцію "Академік Вернадський", яка займається науковими дослідженнями Антарктики, повернулися пінгвіни. Птахи починають шлюбний сезон, і незабаром полярники чекають радісну звістку про перше відкладене пінгвінами яйце, передають Патріот...

Наводить жах на усіх: Таємниця Бельмеських облич - що відомо про найзагадковіше явище XX століття, яке не розгадано досі (фото, відео)

понеділок, 25 жовтень 2021, 7:10

У 1971 році в невеличкому іспанському містечку Бельмес вперше відбулося явище, яке досі ніхто не може пояснити. Марія Гомес Перейра помітила на кухонній підлозі пляму, яка дивним чином нагадувала людське обличчя, передають Патріоти України. Десятки до...