Німеччина зупинить прийом біженців у межах програми ООН з переселення і не створюватиме нових федеральних програм. Варто розуміти, що в цьому випадку не йдеться про українців – у Європейському Союзі громадяни нашої країни мають офіційний статус "тимчасового захисту", а не статус біженців, тим більше їх не стосується програма переселення від ООН. Водночас майбутній статус українців ще обговорять на рівні ЄС, передають Патріоти України.
Попереднє рішення щодо ситуації з "біженською" програмою ухвалило міністерство внутрішніх справ Німеччини, пише Reuters. Агентство пов'язує це оголошення зі зміною виконавчої влади в Німеччині: "Новий коаліційний уряд, який готується до вступу на посаду, ймовірно, обмежить імміграцію".
Більшість мігрантів, яких зачепить скасування програми, приїжджають до ФРН із Туреччини, Єгипту, Йорданії, Кенії або з Лівії через Руанду. При цьому для біженців, процес прийняття яких уже стартував, змін не передбачається. Зазначається, що за 2024 рік до Німеччини за програмою ООН прибуло 4711 осіб. Це значно менше від половини квоти у 13 тис. біженців, яких Німеччина пообіцяла Європейській комісії прийняти за два роки – 2024-й та 2025-й.
Програма ООН – єдина чинна "біженська" програма в Німеччині. При цьому влада, за даними агентства, не має наміру запускати жодних нових проєктів.
При цьому днями в уряді Німеччини заявили, що у разі припинення вогню у війні РФ проти України, питання про майбутній статус українських біженців обговорять на рівні Євросоюзу. Втім, це обговорення поки що не розцінюють як термінове.
"Ми ще досить далекі від припинення вогню... У разі, якщо воно настане, це (статус біженців з України. – Ред.) буде обговорюватися на рівні міністрів внутрішніх справ ЄС – яка ситуація, які можливості для повернення, як швидко це можливо. І це залежить від того, щоб більше не було загрози для життя і здоров'я людей від цієї війни. Це першочергова умова", – зазначив представник МВС ФРН Максиміліан Каль.
За даними Євростату, у країнах ЄС станом на березень 2025 року було зареєстровано 4,2 млн українських громадян, які втекли від війни. У Німеччині станом на лютий 2025 року проживало понад 1,2 млн біженців з України. При цьому країна виплачує:
Їм загалом надано тимчасовий захист із правом на роботу згідно з директивою, дія якої продовжена до 4 березня 2026 року. Як повідомляв представник Єврокомісії Маркус Ламмерт, рішення про майбутній статус українських біженців на цей момент не ухвалено. За його словами, "обговорюються різні варіанти".
Водночас портал Euractiv писав, що в ЄС поки "немає плану" для українських біженців на випадок припинення вогню. За даними видання, у разі, якщо директива про тимчасовий захист буде скасована або змінена, країни, що приймають, самостійно вирішуватимуть, чи припиняти захист на національному рівні. Одні можуть вирішити інтегрувати українців у свої суспільства, а інші – спонукати їх до повернення на батьківщину.
Українська актриса театру і кіно Женя М’якенька, яка, зокрема, зіграла в популярних серіалах "Юрчишини" та "Пес", роздратувалася через українських зірок, які зараз знаходяться закордоном та ведуть соцмережі, передають Патріоти України. М’якенька проком...
На ринку пального України продовжуються зміни. І після здешевшання палива на 2−3 гривні на водіїв чекає ще один «сюрприз»: з 1 травня країна переходить на бензин зі спиртом, а саме — з біоетанолом. Це вимога закону, який Верховна Рада прийняла у червні...