Німецький суд відхилив позов єврейського активіста, який вимагав прибрати з церкви XIII століття антисемітський барельєф (фото)

Виттенбергська церква Святої Марії внесена до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У ній пройшла перша меса на німецькій мові, а Мартін Лютер читав тут свої проповіді.

У 2018 році німець єврейського походження Міхаель Дюльманн подав позов проти Євангелічної церкви з вимогою знести антисемітський барельєф XIII століття з фасаду собору у Віттенберзі, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Барельєф зображує юдензау - сюжет, який показує євреїв п'ють молоко у свині - вона в іудаїзмі вважається нечистою твариною. В цей час рабин піднімає її хвіст, щоб оглянути задній прохід. Над зображенням написано «Шем Хамфорас» - одне з імен бога в іудаїзмі.
Іншими словами, барельєф означає, що єврейський бог - свиня. Після цього британський богослов Річард Харві опублікував онлайн-петицію за знесення барельєфа. На сьогоднішній день під нею поставили підпис більше 10 тисяч чоловік.

«Мені здається переконливою пропозиція знести середньовічну скульптуру або інтегрувати її в новий пам'ятник, - заявила Ірмгард Швейцер, президент Синоду Євангелічної церкви Німеччини. - Вона зображує неприкриту ненависть до євреїв».

Проте 24 травня 2019 року суд відхилив позов Дюльманна, ухваливши, що наявність барельєфа на фасаді не може розглядатися як акт насильства з боку церкви. Адвокат чоловіка вже оголосив, що його підзахисний має намір подати апеляцію.

Резонанс тижня. Від коронавірусу помер відомий український журналіст

субота, 5 грудень 2020, 1:00

Він був одним із засновників Народного Руху, одним з тих, хто боровся за незалежність України, хто був в перших рядах українського відродження в Дніпрі. У Дніпрі від COVID-19 помер журналіст, екскореспондент "Радіо Свобода" Геннадій Сахаров, який стояв...

Анти-антибіотик: Вчені знайшли новий диво-препарат

субота, 5 грудень 2020, 0:21

Поступово список дієвих антибіотиків скорочується, і на горизонті знову може нагадати про себе "темна епоха медицини". Відкриття антибіотиків стало одним з найважливіших досягнень людства за ХХ століття, проте десятки років надмірного застосування прив...