Німецький суд відхилив позов єврейського активіста, який вимагав прибрати з церкви XIII століття антисемітський барельєф (фото)

Виттенбергська церква Святої Марії внесена до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У ній пройшла перша меса на німецькій мові, а Мартін Лютер читав тут свої проповіді.

У 2018 році німець єврейського походження Міхаель Дюльманн подав позов проти Євангелічної церкви з вимогою знести антисемітський барельєф XIII століття з фасаду собору у Віттенберзі, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Барельєф зображує юдензау - сюжет, який показує євреїв п'ють молоко у свині - вона в іудаїзмі вважається нечистою твариною. В цей час рабин піднімає її хвіст, щоб оглянути задній прохід. Над зображенням написано «Шем Хамфорас» - одне з імен бога в іудаїзмі.
Іншими словами, барельєф означає, що єврейський бог - свиня. Після цього британський богослов Річард Харві опублікував онлайн-петицію за знесення барельєфа. На сьогоднішній день під нею поставили підпис більше 10 тисяч чоловік.

«Мені здається переконливою пропозиція знести середньовічну скульптуру або інтегрувати її в новий пам'ятник, - заявила Ірмгард Швейцер, президент Синоду Євангелічної церкви Німеччини. - Вона зображує неприкриту ненависть до євреїв».

Проте 24 травня 2019 року суд відхилив позов Дюльманна, ухваливши, що наявність барельєфа на фасаді не може розглядатися як акт насильства з боку церкви. Адвокат чоловіка вже оголосив, що його підзахисний має намір подати апеляцію.

Коли може завершитися пандемія COVID-19: Комаровський дав прогноз

четвер, 2 липень 2020, 17:45

Відомий український лікар, кандидат медичних наук Євген Комаровський спрогнозував, що світова пандемія коронавірусу затягнеться на тривалий час.Таку думку він висловив у ефірі каналу "Україна 24". . За його словами, люди раніше не стикалися з чимось по...

З архіву ПУ. За Єкатеринбург: У Москві закидали димовими шашками резиденцію патріарха Кирила

четвер, 2 липень 2020, 17:30

На паркані резиденції повісили банер «Извинись за Екб». У Москві активісти «Асоціації народного опору» 16 травня 2019 року закидали димовими шашками резиденцію патріарха Кирила. Акція пройшла на знак протесту проти подій у Єкатеринбурзі, де збираються ...