Німецький суд відхилив позов єврейського активіста, який вимагав прибрати з церкви XIII століття антисемітський барельєф (фото)

Виттенбергська церква Святої Марії внесена до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У ній пройшла перша меса на німецькій мові, а Мартін Лютер читав тут свої проповіді.

У 2018 році німець єврейського походження Міхаель Дюльманн подав позов проти Євангелічної церкви з вимогою знести антисемітський барельєф XIII століття з фасаду собору у Віттенберзі, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Барельєф зображує юдензау - сюжет, який показує євреїв п'ють молоко у свині - вона в іудаїзмі вважається нечистою твариною. В цей час рабин піднімає її хвіст, щоб оглянути задній прохід. Над зображенням написано «Шем Хамфорас» - одне з імен бога в іудаїзмі.
Іншими словами, барельєф означає, що єврейський бог - свиня. Після цього британський богослов Річард Харві опублікував онлайн-петицію за знесення барельєфа. На сьогоднішній день під нею поставили підпис більше 10 тисяч чоловік.

«Мені здається переконливою пропозиція знести середньовічну скульптуру або інтегрувати її в новий пам'ятник, - заявила Ірмгард Швейцер, президент Синоду Євангелічної церкви Німеччини. - Вона зображує неприкриту ненависть до євреїв».

Проте 24 травня 2019 року суд відхилив позов Дюльманна, ухваливши, що наявність барельєфа на фасаді не може розглядатися як акт насильства з боку церкви. Адвокат чоловіка вже оголосив, що його підзахисний має намір подати апеляцію.

Хіти тижня. Все трапилося дуже швидко: Софія Ротару готується до весілля (відео)

п’ятниця, 22 листопад 2019, 0:35

Племінниця відомої співачки збирається заміж. Племінниця Софії Ротару, співачка й дизайнерка Софія Хлябич, більш відома під псевдонімом Соня Кей (Sonya Kay), зібралася заміж. Так, про свої заручини зірка розповіла на особистій сторінці в Instagram і по...

Таємниця перевала Дятлова: Туристи могли загинути від страшної інфекційної хвороби

п’ятниця, 22 листопад 2019, 0:08

Після того, як загиблих поховали, на кладовищі були проведені якісь секретні заходи. З'ясувалася ще одна таємниця перевалу Дятлова. Як виявилося, туристів перед тим як ховати, покрили спеціальним захистом. Їх вириті могили мабуть обробили спеціальним з...