Нью-Йорк, Лондон, Петербург і Ріо-де-Женейро просто змиє: Світовий океан до кінця століття може піднятись на кілька метрів

​За попередні півтора століття рівень води зріс на 20 см. Основна причина підвищення рівня води - танення гігантських льодовикових щитів в Гренландії та Антарктиді

За найгіршим сценарієм через глобальне потепління низка міст світу, розташованих на узбережжях, просто зникнуть під водою через зростання рівня Світового океану. Про це йдеться у статті, опублікованій PNAS, передає USA Today, зазначають Патріоти України.

Так, до 2100 року рівень води у світі виросте на понад два метри, якщо зміни клімату триватимуть безконтрольно.
Таку оцінки дала група з 22 провідних вчених світу. Для цього вони використали нові методи вимірювання танення льоду в полярних регіонах світу. Адже основною причиною підвищення рівня води і буде танення гігантських льодовикових щитів в Гренландії та Антарктиді.
"Таке зростання рівня Світового океану може призвести до втрати понад 1,5 млн квадратних кілометрів суші", - розповів Джонатан Бамбер з университету Бристоль в Британії.
У такому разі вода затопить надважливі області виробництва продуктів харчування і спричинить вимушене переміщення до 187 мільйонів чоловік – близько 2,5% населення Землі. Під водою зникнуть такі міста, як Нью-Йорк, Лондон, Петербург та Ріо-де-Женейро.
Від 1880 року рівень води в світі зріс на 20 см, але справа в тому, що це не відбувається рівномірно. Окрім цього, внаслідок глобального потепління не лише тануть льодовику, але й нагрівається вода – чим вона тепліша, ти більше місця займає.
Наразі вчені упевнені, глобальне потепління спричинить підвищення рівня Світового океану, питання лише в тому, як швидко будуть танути льодовики.

Хіти тижня. ​Зуби сильніші, ніж в акули! Вчені показали фото раніше невідомого морського "монстра"

четвер, 20 червень 2019, 3:00

Вчені показали фото маловідомої глибоководної риби сімейства драконовидних виду Aristostomias scintillans, яка має унікальні зуби, в рази гостріші та сильніші, ніж у піраньї чи акули, повідомляють Патріоти України. Так, цей вид мешкає більш ніж на 1600...

Подорож стала останньою: На курорті в Туреччині жорстоко вбито українця

четвер, 20 червень 2019, 0:00

За версією слідства, українець жорстоко побив батька після словесної перепалки. В Анталії (Туреччина) затримали 23-річного туриста з України, якого підозрюють у вбивстві власного 80-річного батька. Зазначається, що вони разом приїхали на відпочинок, пр...