Нюанси нового закону: Коли і за який термін військовозобов’язані мають пройти ВЛК

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше мали статус "обмежено придатний", повинні до 4 лютого 2025 року повторно пройти військово-лікарську комісію. Це передбачає новий закон про мобілізацію.

Щоб пройти ВЛК, колишнім "обмежено придатним" та іншим військовозобов’язаним, які оновлять свої дані у ТЦК, потрібно буде дочекатися відповідного направлення.

Максимальний час для проходження військово-лікарської комісії нині становить 14 днів, розповіла "УП. Життя" Олена Седлецька, голова військово-лікарської комісії індустріального районного ТЦКСП Дніпра.

Термін може бути більшим, якщо медики виявлять якесь захворювання і відправлять людину до інших міських лікарень. Якщо ж скарг за станом здоров’я немає, спрощений медогляд можна пройти за кілька днів.

Раніше військовозобов'язаному виділяли чотири дні для проходження ВЛК, а щоб визнати його непридатним для служби, вистачало висновків однієї комісії.

Однак зараз необхідно пройти ще один медичний огляд в іншої комісії і підтвердити висновки першої протягом цього ж терміну в 14 днів.

Також для військових, які лікуються за кордоном, передбачені дистанційні ВЛК, але по поверненню вони мають пройти обов'язкову медкомісію.

Загалом усі військовозобов'язані під час воєнного стану мають повторно пройти комісію через рік, у мирний час – через п'ять років.

Бракує рук: В Україні через аномальну ситуацію на ринку праці злетіли зарплати в трьох галузях

п’ятниця, 21 червень 2024, 1:45

В Конфедерації будівельників України провели опитування та з'ясували, що 90% компаній помітили значне збільшення кількості жінок у будівельній галузі. Через мобілізацію спостерігається значна нестача працівників. Тому роботодавці вимушені адаптувати ум...

Стрункішати без тілесних мук: Жінка "скинула" 2 розміри всього за 4 місяці на смачній дієті, куди входила навіть піца

п’ятниця, 21 червень 2024, 0:28

Медсестра з Британії Нікола Вейкленд поділилася досвідом схуднення і розповіла, як їй вдалося скинути вагу одразу на два розміри за чотири місяці. Схуднення також допомогло британці знизити ризик серцевих та аутоімунних захворювань, пише Express. . За...